יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / דעות / הכל זה לטובה

הכל זה לטובה

לכל אחד מאיתנו קורים אסונות קטנים, זה מצב כמעט יומיומי. זה לא משהו אישי שמכוון דווקא נגדנו. אין איזושהי החלטה שם למעלה להחשיך לנו את החיים. להיפך, אם יש כוונה, הרי שהיא דווקא להאיר אותם, להעיר אותך, לגרום לך לעשות שינוי. אנחנו בסך הכל בני אדם ואפילו שלא נודה, אנחנו די עצים. לא טוב לנו, אבל אנחנו לא זזים מהפחד שאם נזוז יהיה לנו פחות טוב. או שאנחנו פשוט התייאשנו והתרגלנו ואין לנו כוח לזוז.

סיגלית הופרט שגב (צילום: אלון מצפה)

אנחנו אחרי יום עבודה, אחרי כביסות, בישולים, הקפצות לחוגים, ארוחות ערב, מקלחות והשכבות ורק הרגע התיישבנו, הרגע חלצנו נעליים, מה לזוז עכשיו? אלוהים מבין את זה. את הפחדנות ואת העצלנות. הוא ברא אותנו בצלמו, מי כמוהו מבין. אז מה הוא עושה? אלוהים כמו אלוהים, מנצל את הכוח שלו ויורה עלינו ברקים כדי שגם אם אנחנו פוחדים או מתעצלי-נזוז! קדימה בן אדם, יורים עליך!

גם לי קורים אסונות, גדולים וקטנים. אבל ברגע שהאסון קורה, או שתי שניות אחר כך – כי תמיד ברגע הראשון אני בשוק , אני חושבת שזה קרה לטובה וכל מה שנותר לי עכשיו בתוך הכאוס הגדול הוא למצוא את הטובה הזאת. מי שקוראים לה טובה היא לאו דווקא אשה באמת טובה. כי הרי כולנו כבר ראינו יותר מפעם אחת את יפה המכוערת ותמיר הגמד ובמיוחד את טובה הרעה. לא פלא שהכל קורה לה.

מתבשל לשבת: סוף שבוע בצימר בגליל כדי לנוח ולחפש את טובה.

סיגלית הופרט-שגב כותבת את הטור "סיגליות לשבת" בעיתון צפון -1

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *