בית / דעות / הזויים

הזויים

העיתונאי ירון לונדון העיד כי בשיחה שניהל לאחרונה עם אהוד אולמרט, הוא חש כי ראש הממשלה לשעבר חי בהכחשה, בטוח בצדקתו שעוד תצא לדבריו בבית המשפט העליון, ובעיקר לא לוקח אחריות, אחרי שנגזרו עליו חמש שנות מאסר בגין תיק הולילנד.

השבוע שמעתי את שלומי לחיאני, ראש עיריית בת ים לשעבר, בראיון אצל רינה מצליח, מעיד על עצמו שהיה ראש עיר מעולה, קידם את בת ים ואת מערכת החינוך שלה ועשה שגיאות בהתנהלות שלו – ושום, הלקאה על חטא מצידו. צריך לזכור שמר לחיאני הלך לעסקת טיעון אחרי גזר דינו של אולמרט מכיוון שהבין שלשופטים אין יותר מדי רחמים על מי שמופקדים על נכסי הציבור ועושים בו כבשלהם. לחיאני פחד שיחטוף חזק וניסה למזער נזקים ולעשות עסקה.

שלומי לחיאני (צילום: Lavis10, ויקישיתוף,  C BY-SA 3.0)
שלומי לחיאני (צילום: Lavis10, ויקישיתוף, C BY-SA 3.0)

הסיפור של לחיאני והסיפור של אולמרט, כמו גם סיפורו של ראש עיריית רמת גן, צבי בר שהורשע לא מכבר, מעידים שחלק מאותם נבחרי ציבור, מוכשרים ככל שיהיו, נוטים במשך השנים לחשוב שמה שקרוי ציבורי הוא הערוגה הפרטית שלהם, שהם מורמים מעם ואפשר לערבב בין הפרטי לציבורי, בין שליחות לבין מינוף עסקים פרטי, תוך גזירת קופונים, שהם שוחד לכל דבר ועניין. כשמגיע רגע האמת והם צריכים להסתכל לעצמם ולציבור בעיניים, הם הופכים לתלושים והזויים, ואנו יוצאים מופסדים ומשלמים את המחיר עבורם.

 

בדוק גם

amit 01

דרבי קריטי למכבי חיפה

ירוק עד / עמית פרוסנר משחק טוב מאוד ראינו בנתניה בשבת. מחצית ראשונה בשליטה של …

קצת שורשים יהודיים. גבאי (צילום: יח"צ)

ברק ורעם

אהוד ברק הוא מלך. הוא מסתובב בעולם הגדול וזוכה לכבוד מלכים. ראש ממשלה לשעבר, לוחם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *