יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / דעות / בקיצור, כולם נגד כולם,

בקיצור, כולם נגד כולם,

לחלק גדול מהציבור יש דעה ברורה על הפוליטיקאים שלנו. הם ערמומיים, בדרך כלל לא ישרים, אבל רובם אנשים בעלי חוכמה פוליטית ויכולות אחרות. אז זהו, שממש ממש לא. הפוליטיקאים הם בעלי מקצוע כמו כל אחד ואחד מאיתנו, וכדי להיבחר הם יעשו הכל, ובעיקר יפטפטו את עצמם לדעת, מרוב לחץ. והכל למען המטרה הנשגבת, לקושש יותר מנדטים מהציבור שגם ככה ברובו מיואש, ולא יודע מה להצביע, ואם בכלל להטריח את עצמו לקלפי.

בנימין נתניהו (צילום: אדריאן הרבשטיין)

קחו למשל את ביבי נתניהו, אדם חכם לכל הדעות. מרוב לחץ הוא המציא מחדש את יריביו מימין נפתלי בנט, הלך עליו כסאח בנושא היפותטי לחלוטין, כמו סירוב פקודה, נושא שלא נמצא כרגע על סדר היום המדיני, והפך את הבית הלאומי למפלגה השלישית בגודלה. או קחו את שלי יחימוביץ, שהחלה פתאום לדאוג להתנחלויות וקיבלה זליגה של קולות ממנה למפלגות שמשמאלה ומימינה. ליברמן פתח על מפלגת ש"ס והתוצאה – זליגה מהליכוד ביתנו למחנה של עובדיה יוסף.

גם יאיר שמיר, הכוכב החדש של ישראל ביתנו, מדבר בחופשיות על כך שצפוף מדי בין הים לירדן ואין מקום לשתי מדינות, רוצה לומר, מדינה אחת גדולה דו-לאומית, דבר שמפחיד אפילו "רוסים לבנים" במחנה שלו, כפי שכינה אותם אריה דרעי. בקיצור, כולם נגד כולם, נפתחו ארובות השמים וגשם של שטויות יורד על כולנו.

בסופו של דבר, אם מישהו קיווה ליציבות שלטונית, הרי שהפיצול הולך וגדל, ויש סיכוי גדול שמהר מאוד נצטרך ללכת לבחירות נוספות בגלל השיטה ובגלל השחקנים במגרש הפוליטי. וכמו בשיר הידוע "משיח לא בא" של שלום חנוך, מי שישלם את כל זה, זה אנחנו הציבור.

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *