יום חמישי , ספטמבר 20 2018
בית / דעות / בלון ניסוי

בלון ניסוי

אלי אוחנה  (צילום: שלומי גבאי)
אלי אוחנה (צילום: שלומי גבאי)

לפני כ- 20 שנה הציעו לאלי אוחנה להשתלב במפלגת הליכוד ולהיבחר מטעמה לכנסת. אז הוא סירב ועכשיו עשה טעות והסכים ללכת לבית היהודי. אוחנה הוא פרשן ספורט לא רע, איש עם יושרה ומאמן כדורגל בינוני שעושה עבודה די בשטחיות. כמו שהוא לא עושה עבודת עומק כמאמן וחוקר, ולומד את היריבות, כך הוא לא הבין בכלל מי זו ומה זו מפלגת הבית היהודי, אילו כוחות פועלים שם ומה בעצם הרגיז את כולם בהכנסתו לעשירייה הראשונה.

פרשת אוחנה חשפה את זה שהבית היהודי הוא לא ליכוד ב'. זוהי מפלגה שיש בה רבדים קיצוניים גם בתחום הדתי-חברתי וגם בתחום הקשור לקדושת ארץ ישראל על חשבון עם ישראל במובן המשיחי. אמירותיו בעבר בזכות ההתנתקות הן סדין אדום מול הגרעין הדתי- מתנחלי הקשה של המפלגה, משהו שמשתווה לבגידה. יש בתוך הבית היהודי גם כאלו ששחקן כדורגל שהיה בעברו נשוי לדוגמנית הוא מבחינתם צלם בהיכל, סמל לתרבות הנהנתנות החילונית התל אביבית, ודי בכך כדי להוציא אותם למלחמת חורמה על האיש והמינוי.

בסופו של יום, אוחנה שימש בסיפור הזה בלון ניסוי וחשף את זרמי העומק של המפלגה הזאת. אם יבוא היום והבית היהודי ירכיב פה ממשלה, אל תגידו שלא ידעתם, אל תגידו שלא שמעתם, תשאלו את אלי אוחנה עכשיו לפני שתתעוררו למציאות לא מוכרת.

 

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *