יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / דעות / איפה החמלה

איפה החמלה

נסעתי באוטו ושמעתי ברדיו דיון על ענייני דיומא. מסתבר, כמו כל שנה, שסל התרופות שצריך לספק את בריאותם של תושבי ישראל, זקוק ל-2 מיליארד שקלים, ומה לעשות, התקציב הוא רק 300 מיליון, ותרופות שאנשים זקוקים להן נואשות, עניין של חיים ומוות, נשארות מחוץ לסל. והנה מסתבר שממשלת ישראל הולכת לעשות רמונט בכסף שלנו, כלומר לקחת את כל הכסף שמסתובב בשוק ולהחליפו בכסף חדש, עלות של 150 מיליון שקלים.

ואני שואל למה, למה עכשיו, במקום להחליף ישן בחדש צריך להישאר עם הישן, לתת עוד 150 מיליון שקלים לתרופות ולחכות לזמנים יותר טובים כדי להחליף את הכסף. כספי ציבור ייזרקו על הבחירות הבאות, הון תועפות לאמנים בשביל ג'ינגלים ופוזות, יחליפו את הכסף, יגדילו את הממשלה והוצאותיה במקום לתת לחולים ולפצועים לגוססים.

הממשלה מתנהגת כמו במשפחה לא אחראית. לא מחליפים אוטו ומשפצים דירה כאשר אין כסף ומישהו במשפחה חולה וזקוק בדחיפות לטיפול רפואי. כנראה שממשלה ואחריות לא תמיד הולכות ביחד ולסובלים, לאלו שזקוקים לתרופות כמו משב רוח רענן, כמו אוויר לנשימה, לא יתנו. לפעמים אתה מסתכל שמאלה וימינה ושואל את עצמך, איפה המבוגר האחראי שיעשה סדר בבלגן הזה, ולאן נעלמו הצניעות, שיקול הדעת והחמלה.

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *