בית / דעות / איך זה שכוכב אחד נופל

איך זה שכוכב אחד נופל

בשבת האחרונה בישרו הכותרות בכל אתרי האינטרנט על מותו של הזמר גבי שושן. שושן, 66, נמצא מת בביתו. לבדו. בייאושו. מאוחר יותר, הותר לפרסום, כי שם קץ לחייו.

הידיעה על מותו הטרגי לא נתנה לי מנוח. מצאתי את עצמי הולכת בביתי סחור סחור. הרדיו כוון על רשת ב'. כל מהדורות החדשות נפתחו בבשורה על לכתו. כל התוכניות ניגנו משיריו.

"16 מלאו לנער", "ילדה קטנה" ו"להשתטות קצת לפעמים" היו השירים שליוו אותי בשנות התבגרותי. איתם למדתי לבגרות ושיחקתי מטקות בחוף הים ולצליליהם רקדתי במקלטים מעופשים, שבשנות ה-70 נקראו "מועדונים". טייפ הקסטות בחדרי ניגן אותם ללא הרף במשך שעות, בקולי קולות, למורת רוחם של השכנים.

הייתכן ששכחנו? גבי שושן (צילום: יח"צ, מתוך האלבום "מקום לשינוי")
הייתכן ששכחנו? גבי שושן (צילום: יח"צ, מתוך האלבום "מקום לשינוי")

מאז חלפו השנים. גבי שושן ושיריו נעלמו. החיים (שלי) המשיכו במסלולם הטבעי. צבא, חתונה, ילדים, משכנתה, פרנסה.

לפני כמה שנים, שלוש או ארבע, פגשתי את גבי שושן בקאנטרי גלי גיל. הוא הוזמן להופיע במוצאי חג השבועות. הוא עלה לבמה, ואני כבר מזמן לא בת 16, אבל "ליבי המה". התרגשתי כל כך.

תהיתי, ביני לבין עצמי. לאן הוא נעלם? הייתכן שנבלע בתהום הנשייה? הייתכן ששכחנו? שאני שכחתי?

גבי שושן נשכח. כולנו שכחנו אותו. כי במקום שבו נותנים כבוד למסחרה מוזיקלית, שוכחים את מי שפעם קידשו את המילה הכתובה, את היצירה. את מי שהיו כוכבים באמת, אבל תמיד נשארו בני אדם.

גבי שושן מת בבדידותו. נפרדנו כך.

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *