בית / דעות / אדוני השופט

אדוני השופט

כשעתיים לפני הקלסיקו הגדול במדריד, נערך משחק כדורגל בין הפועל חיפה למכבי תל אביב באצטדיון סמי עופר, משחק שהיה חשוב בעיקר לאוהדי שתי הקבוצות.

צילום: פוטוליה
צילום: פוטוליה

השופט דניאל בר נתן הרס את המשחק ואת הסיכוי של הפועל הקטנה להפתיע את מכבי הגדולה. עד לדקה ה-50 התנהל משחק שקול, שבו היו להפועל חיפה יותר הזדמנויות, ואז החליט השופט על בעיטת עונשין מ-11 מטר לטובת תל אביב, החלטה שכנראה שמונה מתוך עשרה שופטי כדורגל לא היו מחליטים. הפנדל הזה גמר את הצד הספורטיבי ההוגן של המשחק. הוא שלל מהפועל חיפה הזדמנות להפתעה, מה עוד שבגינו של הפנדל ובהתלהמות הכללית, הורחק שחקן הפועל, דור מלול. וכך, עם שער מתנה מהשופט ועם שחקן אחד פחות, דרסה מכבי תל אביב את חיפה הקטנה ללא תנאי, וזאת בגין החלטה שיפוטית אחת לא נכונה. יגידו כולם שזה חלק מהמשחק, טעויות שיפוט, ואני טוען שהטעויות הן בעיקר לטובת הקבוצות הגדולות, ושהגיע הזמן ששופטים, בהחלטות מהסוג הזה, יהיו זהירים שבעתיים לפני פסיקתם הפוגענית.

ודבר נוסף, הגיע הזמן שמישהו בפיפ"א יחליט שבמקרה של בעיטת פנדל או אופסייד שהביאו לשער, יתנו לשופט עזרה טכנית מהטלוויזיה. העולם התקדם בעוד הכדורגל נעצר.

בדוק גם

זכות בסיסית. אחת ההפגנות בפתח תקווה צילום: Danny Gershoni, ויקישיתוף, CC BY-SA 4.0

העם דורש צדק מוסרי

האיום הגדול על מדינת ישראל איננו איראן וגם לא החמאס והחיזבאללה. האויב הוא מבית. הריקבון הפנימי והשחיתות הם מקור הרע שלנו, וביום שלא נוכל להפגין ולדרוש לא לטייח דברים, נהיה כולנו אבודים

שיתוף פעולה אזורי. אילן שדה. צילום: מועצה אזורית מנשה

מנשה: פארק עירון יוצא לדרך

המועצה האזורית מנשה השלימה את תכנון פארק התעשייה עירון, לאחר אישור כל הגורמים ובכלל זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *