בית / גליל מערבי / "צריך להניף בגאווה את דגלי פלסטין"

"צריך להניף בגאווה את דגלי פלסטין"

הפגנה גדולה מתקיימת הערב (שלישי) בעכו. המגזר הערבי יצא במחאה נגד המשך המבצע הצבאי "עמוד ענן" בעזה. המונים התכנסו בכיכר התותח בעיר והפגינו נגד הכיבוש. הערב צפוי להגיע לעכו איש הימין ברוך מרזל כתגובת נגד להפגנות של המגזר הערבי שהתקיימו גם בסוף השבוע. הפעילים טוענים כי בכוונת אנשי מרזל לנסות להיכנס לעיר העתיקה ולעורר פרובוקציה. לדבריהם הם בחרו בכיכר התותח בכניסה לעיר העתיקה כאות מחאה, אך לא יפעלו באלימות. מרזל צפוי להגיע לבית הכנסת ולסיור בשכונת וולפסון בעיר.

בסוף השבוע שעבר, הוסר דגל ישראל מכיכר השעון  ונתלה במקומו דגל פלסטין. שני צעירים נעצרו על ידי תחנת עכו.  חבר מועצת העיר אחמד עודה מסר: "אם ברוך מרזל רוצה לתמוך ביהודים שייסע לדרום, מה יש לו לחפש בעכו? הוא לא עושה טוב לאף אחד. אם הוא כזה גיבור שייסע לדרום".

לדבריו הפגנות המחאה הם ביטוי לתחושת התסכול של האנשים בעכו שמיואשים שאין תהליך מדיני. עודה טוען כי אין לעשות דברים בסתר: "אני והפעילים שלי מניפים בגאווה את דגלי פלסטין ולא עושים שום דבר בסתר. אני קורא לאנשים לעשות דברים בגלוי, מי שחושש שלא יעשה".

ממשטרת ישראל נסמר בתגובה כי אין היערכות מיוחדת לקראת בואו של מרזל ואנשיו, אך הם עוקבים אחר ההתרחשויות והאירועים.  בנוגע לתליית דגל פלסטין בכיכר השעון מסרו כי נעצרו שני צעירים. אחד מהם השני יובא מחר (רביעי) להארכת מעצר.

הפגנה נגד המבצע עמוד ענן
הפגנה נגד המבצע עמוד ענן והגעתו של ברוך מרזל לעכו (צילום: אושרי כהן)

 

בדוק גם

שריפה בנהריה צילום כיבוי אש מחוז

שישה לכודים חולצו מבית בוער בנהריה

שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של רס״ר חיים תיבי, פועלים בשריפת בית פרטי ברחוב אחד העם …

תמונה למזכרת? דניאל סטנצ'יו על רקע האצטדיון העירוני צילום: ויקטור כהן

עיריית עכו מגבירה את הלחץ על ראשי הפועל עכו לעזוב

האיצטדיון העירוני נסגר בפני עמותת הפועל עכו ומשרדי האגודה פונו. זאת, כתגובה להחלטת חבריה להמשיך את ההתקשרות עם המנהל המקצועי דניאל סטנצ'יו. בעירייה לא פוסלים אפשרות להקים את הקבוצה מחדש, בליגה ג'

תגובה אחת

  1. יעקב איש קריות

    למה לא תניף בגאוה את דגל ישראל ששומרת עליך ונותנת לך את האפשרות לדבר בחופשיות . נראה אותך מדבר / מפגין נגד שלטון כלשהו במדינת ערב .לשם אתם שייכים ורוצים להיות שייכים . אתם הרי בני מצרים ו / או מערב הסעודית. ראו קישור מצורף : http://www.youtube.com/watch?v=CbuM91PeSOs

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *