יום שני , ספטמבר 24 2018
בית / גליל מערבי / פנאי גליל מערבי / רוק, נוסטלגיה ואריק איינשטיין

רוק, נוסטלגיה ואריק איינשטיין

ביום חמישי הקרוב, 27 בחודש, תופיע באולם המופעים בקיבוץ כברי להקת "מקלט 18" בערב שמוקדש כולו לשיריו של אריק איינשטיין במלאות שנה למותו. הלהקה, שכל חבריה הם מהצפון, פועלת כ~10 שנים, כאשר ההרכב שלה השתנה כמה פעמים. יגאל באום, תושב רקפת במקור והיום חיפאי, בסיסט הלהקה: "לפני כארבע שנים יזמנו את ההפקה שנקראת 'מופע המחווה לאריק איינשטיין', כי חיפשנו משהו מיוחד שאף אחד לא עשה, שיש לו דרישה ושהוא רוק ומצאנו את זה. להפתעתנו, גילינו שכמעט אף אחד לא נוגע במשבצת של הרוק הישראלי הישן של שנות ה-60 וה-70. מאז, זה מה שאנחנו שעושים. אנחנו נאמנים למקור, כמעט לא משנים את הגרסאות, מקפידים על איכות ורמה גבוהה".

"זו מוזיקה טובה וחשובה". מקלט 18 צילום: ליאור סבו
"זו מוזיקה טובה וחשובה". מקלט 18 צילום: ליאור סבו

חוץ מבאום חברים בלהקה דורון ליברמן ממושב שפר, המתופף, יניב סבו מרקפת הקלידן, מוטי פולק, הסולן, גם הוא מרקפת ועודד שמואלי מקיבוץ גינוסר, הגיטריסט. באום: "למוטי הסולן יש קול שמאוד דומה לאריק. הוא גבוה כמוהו ומזכיר אותו במראה. הוא יליד תל אביב ובילדותו היה מהילדים שרדפו אחרי אריק וחבורתו ברחוב. הוא מחובר לזה רגשית ואוהב את זה וכך גם כל הלהקה".

במופע שנקרא "שנה לאריק" הם ינגנו וישירו רק שירי רוק, רובם משנות ה-60 וה-70. באום: "התקופה הזאת, היא, בעינינו, פסגת היצירה של אריק. הוא עשה פריצת דרך במוזיקה הישראלית. הוא יוצר חשוב מאוד כי הוא הביא את הרוק למיינסטרים. השילוב שלו בשנים האלה עם שלום חנוך, שם טוב לוי, מיקי גבריאלוב ועוד הם מבחינתנו פסגת הרוק הישראלי ואנחנו חושבים שזו מוזיקה טובה וחשובה".

הפקת המופע היא של הלהקה ושל שי פנקס מפיק הלהקה. תחילת המופע בשעה 21:30.

 

בדוק גם

1 דני קלדרון, מעצב בזכוכית (צילום: יח"צ)

אמני הגליל המערבי מטביעים חותם

ביום שישי נפתחה בעכו העתיקה תערוכה ייחודית שבה מציגים את עבודותיהם שבעה אמנים ובעלי מלאכה - פסיפס תרבותי המשקף את היופי הרב גוני של הגליל

מירי מסיקה צילום עדי אורני

מירי מסיקה תפתח את אירועי הזמריה בעכו

הזמריה בעכו העתיקה, אולמות האבירים 5-8 באוגוסט 2018  חגיגת זמר ישראלית יצירות חדשות ועיבודים חדשים בפרוייקט מיוחד של  הזמריה ומפעל הפיס. מפגש מקהלות מכל הארץ  בין הקונצרטים: תזמורת ירושלים מזרח ומערב בשיתוף עם האנסמבל הקולי הישראלי, מירי מסיקה, הכל עובר חביבי, הגבעטרון ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *