מבזקים
בית / גליל מערבי / פנאי גליל מערבי / רוק, נוסטלגיה ואריק איינשטיין

רוק, נוסטלגיה ואריק איינשטיין

ביום חמישי הקרוב, 27 בחודש, תופיע באולם המופעים בקיבוץ כברי להקת "מקלט 18" בערב שמוקדש כולו לשיריו של אריק איינשטיין במלאות שנה למותו. הלהקה, שכל חבריה הם מהצפון, פועלת כ~10 שנים, כאשר ההרכב שלה השתנה כמה פעמים. יגאל באום, תושב רקפת במקור והיום חיפאי, בסיסט הלהקה: "לפני כארבע שנים יזמנו את ההפקה שנקראת 'מופע המחווה לאריק איינשטיין', כי חיפשנו משהו מיוחד שאף אחד לא עשה, שיש לו דרישה ושהוא רוק ומצאנו את זה. להפתעתנו, גילינו שכמעט אף אחד לא נוגע במשבצת של הרוק הישראלי הישן של שנות ה-60 וה-70. מאז, זה מה שאנחנו שעושים. אנחנו נאמנים למקור, כמעט לא משנים את הגרסאות, מקפידים על איכות ורמה גבוהה".

"זו מוזיקה טובה וחשובה". מקלט 18 צילום: ליאור סבו
"זו מוזיקה טובה וחשובה". מקלט 18 צילום: ליאור סבו

חוץ מבאום חברים בלהקה דורון ליברמן ממושב שפר, המתופף, יניב סבו מרקפת הקלידן, מוטי פולק, הסולן, גם הוא מרקפת ועודד שמואלי מקיבוץ גינוסר, הגיטריסט. באום: "למוטי הסולן יש קול שמאוד דומה לאריק. הוא גבוה כמוהו ומזכיר אותו במראה. הוא יליד תל אביב ובילדותו היה מהילדים שרדפו אחרי אריק וחבורתו ברחוב. הוא מחובר לזה רגשית ואוהב את זה וכך גם כל הלהקה".

במופע שנקרא "שנה לאריק" הם ינגנו וישירו רק שירי רוק, רובם משנות ה-60 וה-70. באום: "התקופה הזאת, היא, בעינינו, פסגת היצירה של אריק. הוא עשה פריצת דרך במוזיקה הישראלית. הוא יוצר חשוב מאוד כי הוא הביא את הרוק למיינסטרים. השילוב שלו בשנים האלה עם שלום חנוך, שם טוב לוי, מיקי גבריאלוב ועוד הם מבחינתנו פסגת הרוק הישראלי ואנחנו חושבים שזו מוזיקה טובה וחשובה".

הפקת המופע היא של הלהקה ושל שי פנקס מפיק הלהקה. תחילת המופע בשעה 21:30.

 

בדוק גם

אריק נג'ר ובבר דהן (צילום אדריאן הרבשטיין)

טופז זה מותג

הם נמצאים במטבח בכל אירוע ולא יעזבו עד אחרון הסועדים, נוסעים לתערוכות עיצוב בעולם, מתכננים מהפך באולם טופז הוותיק  ונזכרים איך יצרו מהפכה קולינרית חסרת תקדים בשוק האירועים. בבר דהן ואריק נג'ר הבעלים של אולמי טופז וטופז על הים יישארו לעוד הרבה שנים ובאוגוסט 2019 הם מתכננים מהפך.  או כמו שכולם אומרים: "מילה של בבר זאת מילה"

לירן הקוסם מאגדות (צילום יח"צ)

פורים כזה עוד לא היה כאן 

חוגגים פורים בקניון עזריאלי עכו. מופע איפור גוף בטכניקה ייחודית, לירן הקוסם מהאגדות, רונו גיבור העל, תחפושות, סדנאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *