יום שבת , ספטמבר 22 2018

השיר שלו

 

צפון 1 22.8
הקליקו על השער ותעברו למהדורה הדיגיטלית

ישראל דיין, נגן, תמלילן ומלחין, נולד לפני 50 שנה בעכו למשפחה של שמונה אחים -שלוש בנות וחמישה בנים. ב-25 השנים האחרונות הוא מתגורר בנהריה, נשוי לאיריס שהיא גם המנהלת האישית שלו. דיין החל את דרכו כזמר עוד בילדותו, דרך האהבה למוזיקה ולשירי אהבת הארץ, עליהם גדל, ומאז אינו מפסיק לשיר. ברזומה שלו הופעות רבות, אלבומים רבים וכמה שירים שכבשו את הארץ כולה, ביניהם השיר "בורא עולם" שכתב לאיתן מסורי, ומסורי הלחין. השיר זכה להשמעות רבות.

שירם של דיין ושמואל אלבז "שתחזור בשלום", המככב בימים אלה של "צוק איתן" ברשת, נכתב לפני כשמונה שנים. הוא הושמע מספר פעמים ברדיו, ונעלם. לאחרונה, בעקבות המצב הוא זוכה לעדנה מחודשת.

"לפני כשמונה שנים התקשר אליי אלבז וביקש ממני לכתוב שיר. שאלתי על איזה
נושא והוא אמר לי לכתוב על מה שאני רוצה. שאלתי לגיל הזמרת והבנתי שזו
אשה עם ילדים וכך עלה אצלי הרעיון לכתוב שיר לאמא ששולחת ילד לצבא ומחכה
לו. כתבנו אותו לזמרת בשם צביה. השיר זכה לכמה השמעות ברדיו ונעלם".

בדוק גם

1 דני קלדרון, מעצב בזכוכית (צילום: יח"צ)

אמני הגליל המערבי מטביעים חותם

ביום שישי נפתחה בעכו העתיקה תערוכה ייחודית שבה מציגים את עבודותיהם שבעה אמנים ובעלי מלאכה - פסיפס תרבותי המשקף את היופי הרב גוני של הגליל

מירי מסיקה צילום עדי אורני

מירי מסיקה תפתח את אירועי הזמריה בעכו

הזמריה בעכו העתיקה, אולמות האבירים 5-8 באוגוסט 2018  חגיגת זמר ישראלית יצירות חדשות ועיבודים חדשים בפרוייקט מיוחד של  הזמריה ומפעל הפיס. מפגש מקהלות מכל הארץ  בין הקונצרטים: תזמורת ירושלים מזרח ומערב בשיתוף עם האנסמבל הקולי הישראלי, מירי מסיקה, הכל עובר חביבי, הגבעטרון ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *