מבזקים
בית / גליל מערבי / פנאי גליל מערבי / אכזבה לאמיר דנדן ממג'ד אלכרום בגמר האיידול

אכזבה לאמיר דנדן ממג'ד אלכרום בגמר האיידול

אחרי קרב צמוד ומותח, המועמד הפלסטיני יעקוב שאהין זכה בגמר הגדול של ערב איידול, ריאליטי השירה הפופולרי ביותר בעולם הערבי. הוא גבר על המועמד הערבי-ישראלי אמיר דנדן ועל מועמד מתימן.

זו לא הפעם הראשונה שבה היישוב מג'ד אלכרום מצליח לשלוח נציג לגמר ריאליטי השירה המצליח ביותר בעולם הערבי. הצעיר הייתם חלאילה הגיע לגמר בעונה השלישית של ערב איידול בשנת 2014 אך הפסיד בגמר לצעיר סורי, חאזם שריף.

דנדן נולד בכפר מג'ד-אלכרום הסמוך לכרמיאל, לתוך מציאות מוזיקלית האב חאלד דנדן שר ומנגן בעוד, מוכר היטב , מוזמן תכופות לחאפלות ואירועים גדולים. האם רנא גם היא זמרת שהרבתה לשיר לבנה מאז היה תינוק. כאשר גדל היה אביו לוקח אותו מעת לעת להופעותיו ונותן לו לשיר גם.

אמיר דנדן האם רנא האב חאלד
אמיר דנדן (צילום: באדיבות משפחת דנדן)

וואליד אבו-עמאר חבר המשפחה מסר לצפון1 : "כאשר היה דנדן בן 17 הוא השתתף בתחרות ניו סטאר, שהתקיימה בבית לחם עבור ערביי 48 בשיתוף תחנת רדיו פלסטינית המשדרת מבית לחם. חר השופטים הורכב מערבים ישראליים, שכל אחד מוכר בתחומו. אחד השופטים השחקן מוחמד בכרי מהכפר השכן בענה, טען אז כי הוא אינו אוהב את קולו של דנדן הצעיר וכנראה שהרוחות התלקחו ובכרי עזב את המקום".

עם סיום לימודיו התיכוניים נסע דנדן לארה"ב, שם שהה אצל דודו בניו ג'רסי. הוא החל להתמקצע במוזיקה, הופיע בפני הקהילה ושאף כל העת להיות מספר 1 .

לפני כחצי שנה החלו האודישנים הראשונים לערב איידול. בתחילה התייצבו 3500 מועמדים מכל מדינות ערב. דנדן התמיין ברמאללה. 50 המשתתפים הראשונים הגיעו לביירות, שם נערכו אודישנים לקראת העלאת התכנית. 26 נותרו וביניהם גם דנדן. בהמשך נותרו 13 שהם אלו שהתחרו בתכנית עצמה.

משפחת דנדן, האם רנא, האב חאלד ואמיר
משפחת דנדן, האם רנא, האב חאלד ואמיר (צילום: באדיבות המשפחה)

ערב איידול היא תוכנית ריאליטי של רשת הטלוויזיה MBC, המופקת בלבנון ומשודרת בעיקר ברחבי העולם הערבי. התוכנית מבוססת על הפורמט הבריטי של התוכנית "פופ איידול", אשר נוצרה על ידי המפיק הבריטי סיימון פולר, ובמרכזה תחרות שירה בין כישרונות חדשים מכל רחבי העולם הערבי.

בכל תכנית נופו משתתפים אך דנדן המשיך להתקדם. עד לשלב הגמר שהתקיים במוצאי שבת האחרון בבירות, אליו הגיעו בנוסף לנציג הישראלי, נציג תימן ונציג מבית לחם. בסופה של התכנית התברר כי המנצח הוא יעקוב שהין מבית לחם לאכזבתם של רבים רבים שהיו בטוחים כי דנדן הוא המנצח.

במרוצת שבועות התחרות, נשכר אולם בכפר מג'ד אלכרום שם הקרינו את התכנית על מסך גדול. למפגשים הללו הגיעו ערבים ישראלים מכל הארץ. ביום הגמר הוצב מסך ענק באצטדיון הכדורגל של הכפר, למקום הגיעו הפעם כ-20 אלף איש מכל קצות הארץ, שתמכו בבן הכפר. גם כאשר התברר כי הוא נדחק למקום השני, עבור האלפים שהגיעו למקום היה דנדן המנצח האמתי.
במוצאי השבת הקרובה אמורה המשפחה לשוב מביירות וכבר ידוע כי מתוכננת קבלת פנים שתחל במעבר שייח חוסן עד להגעתם לכפר הגלילי.

בדוק גם

FB_IMG_1488472747912

ברבי גירל

חיה כאילו אין מחר. לא מנותחת כמו שכולם חושבים. קונה בגדים בעלי אקספרס. לא יוצאת לדייטים למרות המחזרים הרבים ואפילו ויתרה על הבלונד המיתולוגי. בעקבות מותו הפתאומי של אביה, האושייה גלית רוזנר-בכור מנהריה עוברת את השנה הקשה בחייה ואומרת: "אני כמו תיבת פנדורה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *