בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / 30 משפחות מבני שבט המנשה יקלטו בעכו

30 משפחות מבני שבט המנשה יקלטו בעכו

גרעין אומץ ממשיך לקלוט משפחות בעכו והפעם אלו יהיו 30 משפחות בני שבט המנשה, עולים חדשים שהגיעו לארץ לפני כחודש וחצי במסגרת פרויקט של משרד הקליטה. המשפחות נמצאות כיום במרכז קליטה פרטי שהקים עבורן הארגון "שבי ישראל" בקיבוץ גבעת חביבה. בעוד כשבועיים, בתום הליכי הגיור וההתאזרחות יופנו המשפחות לעכו.

בשבוע שעבר הגיעו משפחות העולים מהקיבוץ לסיור ראשון ברחבי העיר, יום היכרות עם עכו. במהלך היום פגשו המשפחות את ראש העירייה  שמעון לנקרי וסגנו זאב נוימן, המחזיק בתיק הקליטה ומלווה את הפרויקט, סיירו בעיר והשתתפו במפגש שהתקיים בבית כנסת בעיר עם חברי הגרעין התורני שיקלטו, על פי התוכנית, את המשפחות החדשות בעיר.

במפגש המרגש עד דמעות, הן מצד משפחות בני המנשה הנרגשות והן מצד חברי הגרעין, השתתפו בנוסף לרב הגרעין הרב קובי דנה, רב העיר עכו  יוסף ישר, סגן ראש העיר רפאל לוזון וחבר מועצת העיר דוד עבדי. רב העיר בירך בחום את משפחות העולים והביע את הערכתו לחברי הגרעין השותפים בפרויקט.

"כפי שעושה הגרעין בהצלחה רבה בשנים האחרונות ברחבי עכו במשימות השונות שלקחנו על עצמנו בתחומי החינוך, היהדות, הרווחה, החסד, עידוד ההתיישבות בעכו ועוד, גם כעת מתגייסות משפחות רבות למשימה החשובה של קליטת אחינו העולים החדשים", סיפר ישי רובין מנכ"ל גרעין אומץ, "הביקור היום היה חשוב ומעניין ולא פחות מכך מרגש לקולטים ולנקלטים שלא הסתירו את עומק התרגשותם. קיבלנו אותם בשירה וריקודים ונוצרו הקשרים הראשונים בין המשפחות. כבר בימים הקרובים ישלימו כל העוסקים במלאכת הקודש את ההכנות האחרונות לקליטתן של המשפחות בפועל".

התרגשו. העולים החדשים, נציגי העירייה וחברי גרעין אומץ (צילום: גרעין אומץ)

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

תגובה אחת

  1. מאן דהוא

    לא פלא לראות דברי שטות ואהבלות כאלה, מאידיוט לבוש גופיה שכותב עם שגיאות כתיב (כמו: מי העיר במקום מהעיר), ועוד מדבר איתי על חינוך ילדים.
    לגופו של עניין: נגמר דור ההגירה מעכו, ועכשיו (כלומר: זה למעלה מ-10 שנים) משהו חדש מתחיל, דרך גרעין תורני, בתי ספר, בתי מדרשות, פעילות קהילתית, ישיבת הסדר. שכונות חדשות נבנות בעכו, חלק דתיות, וחלקן לאו דווקא. אני גם מסיר את הכובע בפני ראש העיר המצויין מר שמעון לנקרי, שמסייע רבות לכל העשייה הזו.
    נדבר עוד 15 שנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *