שכחו אותם בבית

לא קלים הם החיים של הקשישים המתגוררים בבית 55+ בעכו. תחנת האוטובוס הקרובה נמצאת במרחק של רבע שעה הליכה, וההגעה למרכז חלוקת המזון היא משימה בלתי אפשרית, במיוחד למתניידים בהליכונים. את האורות בהוסטל מכבים ב-22:00 וחיי חברה כמעט שאין. 

מחר ב"צפון -1" 

דיור מוזל בגיל מבוגר אמור לסייע ולהקל על האנשים המתגוררים בו, אך למרבה הצער, לא תמיד זה המצב. דיירים בבית 55+ ברחוב אח"י אילת בעכו, שלמרות מגוריהם בדיור מסובסד, עדיין מתקשים לממן את כלל הוצאותיהם, הכוללות תרופות, מזון ושכר דירה, ולהמשיך להתקיים בכבוד. הקשישים מתקיימים מקצבת זקנה והשלמת הכנסה מהביטוח הלאומי.

שער צפון-1 6.6.14מעטים מהם, ניצולי שואה, מקבלים גם רנטה מגרמניה (מרבית הדיירים בהוסטל אינם דוברי עברית, שעלו מארצות אירופה וחבר המדינות). כך, למרות שהם משלמים מחיר נמוך על המגורים (שמונה אחוזים מהכנסתם החודשית) עליהם לממן תרופות, אוכל ונסיעות לכל מקום, בדרך כלל במוניות ספיישל, שכן תחנת האוטובוס הקרובה ביותר נמצאת במרחק של רבע שעה הליכה, דבר בעייתי עבור מרבית הדיירים, שסובלים מקשיים פיזיים וחלקם מתניידים בעזרת הליכונים. לחלקם יש משפחה בעיר או מחוצה לה, אך לרובם אין משפחה בארץ ומלבד מטפלת מהביטוח הלאומי, לה הם זכאים תשע שעות בשבוע, הם עריריים לגמרי ותלויים במטפלת או בחסדי אנשים זרים.

הכתבה המלאה מחר ב"צפון-1"

ניצול שואה בעכו
ניצול שואה בעכו

בדוק גם

בדרך החוצה? סטנצ'יו מחכה להכרעת בית המשפט צילום: אדריאן הרבשטיין

סטנצ'יו: "יש לי תוכניות גדולות עבור הפועל עכו"

דניאל סטנצ'יו הרומני, מאמין שבית המשפט יפסוק לטובתו בעניין הפועל עכו וכבר גיבש תוכניות לעונה הבאה * פורסם לוח המשחקים לעונה הקרובה * ותיקי סקציה מעלות עלו לשני גמרים: אליפות וגביע

מחריף המאבק. סבג (צילום יעקב רביבו)

חברי האופוזיציה לא הוזמנו לטקס חתימת הסכם הגג בנהריה

שישה חברי האופוזיציה בנהריה: שרית מולכו, אייל וייזר, גוסטבו ספקטור, אורן סודאי, יוסי זיגלמן ואור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *