בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / רק שוטרים היו חסרים כאן

רק שוטרים היו חסרים כאן

מדרחוב בן עמי השבוע (צילום: רותם כבסה)
מדרחוב בן עמי השבוע (צילום: רותם כבסה)

מזג האוויר הסוער והקר של הימים האחרונים רק חידד את מצבו העגום של מדרחוב בן עמי בעכו – פעם מרכז שוקק וכיום במצב גסיסה. "צפון-1" התריע על מצבו ההולך ומידרדר של המדרחוב לפני כשנה, והשבוע הוא חזר לרחוב וספר 15 חנויות שמוצעות להשכרה או למכירה. מה קרה לעכו, העיר שמארחת כ-3 מיליון תיירים בשנה?

מועצת העיר עכו אישרה השבוע הקמת נקודת שיטור עירוני במדרחוב בן עמי בתקציב בלתי רגיל של 300 אלף שקלים. הנקודה תתוגבר ב-24 שוטרים ובארבע ניידות חדשות, תגביר את תחושת הביטחון האישי ותתמקד בעיקר בפעילות במרכז העיר ובעיר העתיקה. המועצה אישרה, בנוסף, את עדכון אגרת השמירה.

הסוחרים ששמעו על כך נדהמו. לטענתם, נקודת שיטור פשוט תקבור את הרחוב. "איזה תיירים ומטיילים ירצו לבוא לכאן? לאן הגענו? זה יהיה הסוף של הרחוב הזה", הם אמרו השבוע.

הסוחרים שסירבו להשתתף בכתבה נימקו זאת בכך שכתבה נוספת תעשה את בדיוק את ההיפך והיא לא תעזור לבן עמי. אלה שהסכימו לדבר, עשו זאת בעילום שם. סוחר, שהעיד שהוא עוד מצליח לעבוד, אמר: "אני רוצה ליזום דברים, אבל זה לא קורה. אין כאן חשיבה וחיבור בין מסחר לתיירות. עשו כאן כיכר כפולה, לא הגדילו את הכביש, כתוצאה מכך יש בעיות ניקוז. בשבוע שעבר המים הציפו את הרחוב, בעלי עסקים נאלצו לגרוף מים. התקשרנו לעירייה אין ספור פעמים אבל אף אחד לא התייחס".

מעיריית עכו נמסר בתגובה: לא העירייה אחראית למצב המסחר, כי אם כל סוחר בעצמו. ככלל, המסחר בעכו נמצא ברמה טובה מאוד
והעיר נהנית בשנים האחרונות משפע של מבקרים הן מתיירות פנים והן מתיירות חוץ.

הכתבה המורחבת ביום שישי בעיתון "צפון -1"

בדוק גם

בדרך החוצה? סטנצ'יו מחכה להכרעת בית המשפט צילום: אדריאן הרבשטיין

סטנצ'יו: "יש לי תוכניות גדולות עבור הפועל עכו"

דניאל סטנצ'יו הרומני, מאמין שבית המשפט יפסוק לטובתו בעניין הפועל עכו וכבר גיבש תוכניות לעונה הבאה * פורסם לוח המשחקים לעונה הקרובה * ותיקי סקציה מעלות עלו לשני גמרים: אליפות וגביע

מחריף המאבק. סבג (צילום יעקב רביבו)

חברי האופוזיציה לא הוזמנו לטקס חתימת הסכם הגג בנהריה

שישה חברי האופוזיציה בנהריה: שרית מולכו, אייל וייזר, גוסטבו ספקטור, אורן סודאי, יוסי זיגלמן ואור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *