יום רביעי , אוקטובר 17 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / פעם ב-30 שנה: יום הכיפורים וחג הקורבן יתקיימו באותו היום
ועידת פיוס בעכו
כבוד הדדי. ועידת פיוס בעכו (צילום: עיריית עכו)

פעם ב-30 שנה: יום הכיפורים וחג הקורבן יתקיימו באותו היום

ועידת פיוס בעכו
כבוד הדדי. ועידת פיוס בעכו (צילום: עיריית עכו)

עיריית עכו נערכת ביחד עם ראשי הקהילה בעיר, יהודים וערבים ליום הכיפורים ולעיד אל אדחה (חג הקורבן) שיחולו השנה בחפיפה, ונעשה הכל על מנת שהחגים הללו יעברו בשלום", כך אמר ראש עיריית עכו שמעון לנקרי במהלך מפגש לקירוב לבבות שנערך בשבוע שעבר לכבוד ראש השנה במתנ"ס בית היימן בעכו.

במפגש שנערך ביוזמת המרכז למשפחה  השתתפו בין השאר יו"ר אקי"ם האלוף במיל' עמי איילון, רב העיר עכו והמחוז הרב יוסף ישר, ח"כ לשעבר השיח' עבאס זכור, האב פילוסיוס, חברת מועצת העיר ויו"ר החברה למתנ"סים בעכו שרי גולדשטין, ראש מינהל הרווחה בעיריית עכו עדי מקל, מנהלת מתנ"ס בית היימן סיגלית הופרט-שגב, מנהל סניף הביטוח הלאומי בעכו גרשון גולדשטיין ופעילים יהודים וערבים.

מרבית הדוברים במפגש שברכו את השנה החדשה התייחסו ליום הכיפורים ולעיד אל אדחה שיחולו השנה בסמיכות. ן לנקרי ציין, כי הציבור היהודי והערבי בעכו יכבדו האחד את השני וזאת מבלי להפריע לקדושת יום הכיפורים או לחגיגת המוסלמים.

במסגרת ההיערכות לקראת יום הכיפורים פועלת העירייה בשלושה מעגלים: הוקם פורום חינוך יישובי הכולל בתי ספר, תנועות נוער וכל הגורמים העובדים עם נוער וקהילה בשני המגזרים המובילים מערכי שיעור ופעילויות הסברה בנושא החגים; פורום של אנשי דת – רב העיר, שיח'ים ואנשי ציבור אשר מעבירים את המסרים לקהילות שלהם באשר לצורך כיבוד הדדי והתחשבות מקסימאלית ברגישות האחר; פורום ביטחוני – העירייה בשיתוף המשטרה נערכים לאפשר לציבור היהודי לקיים את החג בצורה המיטבית, תוך מינימום הפרעה של תנועת כלי רכב באזורי התפילה וכן להסדיר צירי תנועה מיוחדים לציבור הערבי. הפעילות תתבצע, תוך פריסת כוחות גדולים של שוטרי, פקחים וסדרנים אשר רוב תפקידם יהיה לוודא כי השקט נשמר ולא לאפשר לאף גורם קיצוני מצד כלשהו "להצית את העיר".

רב העיר עכו אמר, כי "לא יעלה על הדעת שתהיה בעכו התנגשות או התגוששות, כי אנו חיים כאן בהבנה". לדבריו, בימים הקרובים יחולק מינשר לתושבי העיר עכו בשפות העברית והעברית הקורא להם לנהוג בהבנה ובכבוד כלפי המסורות והדתות השונות. על המינשר יהיו חתומים רב העיר עכו והשיח' סמיר עאסי, אימאם מסגד אל ג'זאר.

במהלך המפגש אמר השיח' זכור, כי תושבי העיר עכו ימשיכו להוות דוגמא ומופת לדו קיום בין יהודים וערבים, כך שצום יום כיפור ועיד אל אדחה יעברו בשלום. עמי אילון שהוזמן למפגש במסגרת תפקידו כיו"ר אקים התייחס למשפחות שלהן ילדים בעלי צרכים מיוחדים ואמר בין השאר, כי מהסיפור התנ"כי של מגדל בבל, ניתן להבין את השונות שקיימת בחברה הישראלית. גם האב פילוסיוס בירך את השנה החדשה ואיחל הצלחה לכולם.

בדוק גם

yahavlevi

טניס שדה: שביט הררי ויהב לוי, אלופי טורניר גרינשפיין

שביט הררי ויהב לוי, מהמרכז לטניס עכו, זכו במקום הראשון לגילאי 12, בתחרות לארי גרינשפיין, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *