יום רביעי , דצמבר 19 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / עכו: לנקרי הצטרף למחאת היד הצהובה למען ניצולי השואה
פרויקט חשוב. שמעון לנקרי (צילום: באדיבות עיריית עכו)
פרויקט חשוב. שמעון לנקרי (צילום: באדיבות עיריית עכו)

עכו: לנקרי הצטרף למחאת היד הצהובה למען ניצולי השואה

פרויקט חשוב. שמעון לנקרי (צילום: באדיבות עיריית עכו)
פרויקט חשוב. שמעון לנקרי (צילום: באדיבות עיריית עכו)

עמותת ״אביב לניצולי השואה", גייסה לאחרונה ראשי ערים ומועצות מקומיות מכל רחבי הארץ שהתאחדו כולם בקריאה: "נותנים יד לניצולי השואה – כל ניצול שואה זכאי לחיות בכבוד וברווחה!". למען מטרה זו נרתם המרכז לשלטון מקומי ובמהלך כינוס של ראשי הרשויות הם הוזמנו להחתים את ידם בצבע צהוב, כאות הזדהות עם 180 אלף  ניצולי השואה החיים כיום בישראל. בין ראשי הרשויות שהתגייסו לפרויקט המיוחד נמנה ראש עיריית עכו שמעון לנקרי.

עמותת אביב לניצולי השואה פועלת מזה שמונה שנים למיצוי זכויות ניצולי השואה. העמותה מעניקה סיוע משפטי לניצולי השואה ובני משפחתם ללא כל תשלום, בכדי שיוכלו לקבל את הזכויות וההטבות המגיעות להם על פי חוק. מימוש הזכויות המגיעות לניצולים יכול להוות את ההבדל בין עוני לחיים בכבוד וברווחה. העמותה מפעילה, בשיתוף ארגון אש"ל ג'וינט ועיריית עכו את פרויקט "נקודות זכות" – מרכז סיוע בקהילה, המנגיש את השירות לניצולי השואה בעיר.

מחר, (רביעי) ערב יום השואה תקיים העמותה את המצעד למען החיים – עצרת הזדהות עם ניצולי השואה, הגיבורים ששרדו את התופת. המצעד יצא מכיכר הבימה בתל – אביב ובמהלכו יוזמנו המשתתפים לצרף את טביעת ידם על קיר מיוחד שיוקם לצורך כך ולהצטרף לראשי הערים בקריאה כי להושיט יד לניצולי השואה.

מייסדת ומנכ"ל העמותה אביבה סילברמן: ״בחרנו ביד הצהובה מאחר והיד מייצגת עשייה ועזרה, וזוהי מהותה של העמותה – סיוע שמוענק לניצולי השואה, מכל הלב וללא כל תמורה מצידם. בשנים האחרונות נעשו צעדים משמעותיים למען ניצולי השואה, אך עדיין להערכתנו מחצית מהניצולים החיים כיום בישראל אינם מודעים לכלל הזכויות וההטבות להן הם זכאים, זאת מאחר ואלו פזורות בין מספר גופים ואף מתעדכנות מעת לעת. אני מקווה שגם השנה יצטרפו למצעד מאות אזרחים וקוראת לכל מי שמכיר ניצול שואה לפנות אלינו ולוודא שהוא אכן מקבל את כל זכויותיו״.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *