בית / גליל מערבי / נדל"ן גליל מערבי / עכו: כיכר שטראוס תעוצב בהשראת התקופה הצלבנית

עכו: כיכר שטראוס תעוצב בהשראת התקופה הצלבנית

עבודות פיתוח בכיכר שטראוס (צילום: דוברות עיריית עכו)

בימים אלו החלו העבודות לביצוע כיכר שטראוס בעכו. לאחר תכנון קפדני ועיצוב מחדש שהינו חלק מהתחדשותה של העיר. כיכר שטראוס מהווה נקודת ציון מרכזית בעיר והיא מעוצבת בהשראה של הקשתות הצלבניות של החאן בעכו העתיקה. הקומפוזיציה של האלמנטים משתנה במסלול סביב הכיכר, ובכיוון מזרח- מערב, (רחוב בן עמי), האלמנטים מתאחדים ומתקבלת "התמונה השלמה".

בכיכר 18 אלמנטים בגובה של כ-5.5 מטרים. כל אלמנט מוקף בערוגה עם צמחיה מטפסת. אלמנטים אלה יוארו בתאורת אפקט (תאורת לדים) לקבלת חזות מרשימה גם בשעות הלילה. את הכיכר החדשה תכנן האדריכל ד"ר אריאל טיבי והעבודות מבוצעות על ידי חברת יפה נוף.

שיפור הכניסה לעיר. כיכר שטראוס המתוכננת (הדמיה: באדיבות עיריית עכו)

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי שפעל לקידום הסביר כי עכו עברה בשנים האחרונות שינויים מרחיקי לכת הן בתחום הפיזי והן בתחום החברתי- חינוכי. "השקענו משאבים רבים בשדרוג תשתיות, כבישים, שיפור וטיפוח חזות העיר, שיפוץ בניינים משותפים ועוד פרויקטים נוספים לרווחת התושבים", אמר לנקרי. לדבריו, הכיכר בעיצובה החדשני תיתן מראה יפה וייחודי לכניסה של העיר עכו.

בדוק גם

IMG-20180304-WA0018

המשטרה: פיגוע הדריסה בעכו על רקע לאומני

שלושה פצועים בפיגוע דריסה בעכו. הנהג נוטרל

טובה מעוז צילום עצמי

"אתה לוקח אזור תעשייה, שם עליו איקס"

ברשות מקרקעי ישראל עובדים על תוכנית לשינוי ייעוד גבעת תעש: למגורים, תעשייה ומסחר במתכונת של עירוב שימושים. תוכנית שתתממש עוד עשור ועליה ייבנו  2000 יח"ד ויפונו מפעלים. בוועדה המקומית התנהל לאחרונה דיון בנושא שהושהה על ידי חברי הועדה ההמומים מהכוונה לבטל חלק מאזור תעשייה.  התוכנית מסבירה שגבעת תעש וסביבתה יהפכו למרכז היישוב  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *