יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / עכו: האלמנטים הפיסוליים הוסרו מרחוב בן עמי

עכו: האלמנטים הפיסוליים הוסרו מרחוב בן עמי

 עיריית עכו הודיעה היום (ג') כי היא מבצעת שינויים תכנוניים ברחוב בן עמי שנועדו לשפר את הפעילות המסחרית והעירונית במקום.

על פי התכנון החדש, הורחב תוואי הדרך (הכביש) ומספר מקומות החניה שולש לכ-65 מקומות במקום 23 מקומות בתכנון הקודם, והוא יאפשר זרימה אפקטיבית של התנועה. הודות לשדרוג הרחוב, יתאפשר חידוש קו התחבורה הציבורי- ההיסטורי (אוטובוסים ומוניות שירות) עם תחנות לאורך הרחוב.

רחוב בן עמי בעכו
ישמרו על האופי של הרחוב. רחוב בן עמי (צילום: אושרי כהן)

במסגרת השינויים, נשמרו מדרכות רחבות ורצופות בצמידות לחזית החנויות, דבר אשר יאפשר התחדשות הפעילות המסחרית. הפרויקט יכלול הצבת תאורה חדשה וחידוש של כל הסוככים והחזיתות ברחוב. כמו כן, לפרויקט נוסף גם ריצוף של השטחים שמתחת לארקאדות (השטחים המוצלים) והרחבות המרוצפות הצמודות. לאורך המדרכות יינטעו מחדש עצי צל יפים, שישמרו על אופיו המיוחד של הרחוב.

 עם זאת,  מסרו בעירייה כי הוסרו מהרחוב אלמנטים פיסוליים שחסמו את המדרכות והכביש, ואשר היוו נטל ומפגע בדרך לחידוש הרחוב.

ביום חמישי שעבר (ה')  הסוחרים, יצאו להפגנה מול בניין עיריית עכו, במחאה על הפסקת  העבודות השיפוץ של הרחוב. וטענו כי נגרם להם נזק כלכלי שיוביל לקריסת העסקים.

מהנדסת העיר, אדריכל ד"ר מיכל סופר: "כל השינויים לא יובילו לעיכוב בסיום הפרויקט, ואף ייתכן כי לאור ביטולם של חלק מהאלמנטים יסתיים הפרויקט עוד לפני הזמן שתוכנן".

 

בדוק גם

מקסים אזולאי (צילום: עצמי)

שוב לא שקט במחלקת הנוער בהפועל עכו

  העונה רק נפתחה וכבר בוצעו שינויים במחלקת הנוער של הפועל עכו, שנמצאת כרגע בכאוס. …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *