יום רביעי , ינואר 16 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / עכו: אין רמזורי שמע למען כבדי ראייה
עיוור
צילום אילוסטרציה: פנתרמידה

עכו: אין רמזורי שמע למען כבדי ראייה

עיוור
צילום אילוסטרציה: פנתרמידה

לכ-350 עיוורים המתגוררים בעכו, אין רמזור אחד עם זמזם. בשבוע שעבר כמעט שנדרס כבד ראייה, בן 45, שחצה את הכביש הסואן לכיוון רחוב אבן שושן. הוא ניצל בזכות תושיה של הנהג ושל עוברים ושבים. מאז אותו מקרה, הוא פוחד לצאת מהבית. האיש פנה למתמודד לראשות העירייה שלמה פדידה וטען בפניו שאין בעיר רמזורים עם זמזמים.

מבירור של פדידה עולה, כי מחירו של כל זמזם היא כ-300 שקלים. פדידה פנה בנושא לראש העירייה שמעון לנקרי בדרישה להתקין באופן מיידי זמזמים כאלה בעיר.

האיש, שביקש להישאר בעילום שם, אמר ל"צפון-1": "לא פעם ולא פעמיים כמעט סיימתי את החיים שלי בכביש. זה בסך הכל זמזם. יש את זה בנהריה ובקריות, שם אני מתהלך בחופשיות ללא פחד. אנשים לא מבינים עד כמה זה מסוכן לאדם כמוני". לדבריו, הוא פנה עוד לפני חצי שנה לעירייה בעניין, אך עד היום לא נענה".

האחראי על תלונות הציבור בנגישות ישראל סניף צפון ד"ר יורם סבירסקי מסר בתגובה: "לצערי, אין רמזורי שמע ברוב הצמתים המרומזרים בארץ, הבעיה לא ייחודית לעכו. מה שמוזר הוא שיש רשויות שעיכבו התקנת רמזורי שמע בתואנה של חיפוש תקן שמתאים להן. בפועל, יש תקנים ישראליים ובינלאומיים בנושא והמצאת תקן לכל עיר לחוד יכולה להיות אפילו מסוכנת. טיוטת התקנות לא משאירה מקום לספק בקטע הזה. אנחנו ניעזר בהצעה של מר פדידה לסדר כדי לזרז את האישור וההפעלה של התקנות".

מעיריית עכו נמסר בתגובה: "צומת הום סנטר עובר בימים אלה תהליך של תכנון והסדרה מחדש ובמסגרתו תיכלל מערכת המיועדת לכבדי ראייה. כמו כן, עיריית עכו מסייעת לאוכלוסיית כבדי הראייה והעיוורים בעיר באמצעות מועדון תעסוקתי לעיוור ובמגוון פעילויות נוספות. באשר לפנייתו של פדידה, הרי שכהרגלו בקודש הוא מנסה לרכב על כל גל, וטוב היה עושה אם במקום 'לרוץ' עד ירושלים היה פונה לטרז אוטמזגין, מנהלת המועדון לעיוור, ובעלות של שיחה מקומית היה מקבל ממנה את הנתונים ואף סקירה נרחבת על הפעילות הענפה המתבצעת על ידי העירייה למען אוכלוסיה זו".

בדוק גם

השטח שחויב באזור התעשייה של עכו (צילום: פרטי)

עכו: הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד העירייה על חישוב מוטעה של ארנונה

בעלי עסקים קטנים באזור התעשייה גילו כי הם מחויבים בתשלום על שטחים שנקראים קרקע תפוסה. העירייה בתגובה: "נגיב על התביעה בבית המשפט"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *