בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / לנקרי קרא למיגור האנטישמיות

לנקרי קרא למיגור האנטישמיות

לנקרי והשגריר
לנקרי והשגריר (צילום: דוברות עיריית עכו)

שגרירות צרפת בישראל ערכה אתמול (יום ראשון) טקס מסורתי לציון סיום מלחמת העולם הראשונה במתחם קברו של הגנרל דה קפארלי בעכו. בטקס השתתפו ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, מנכ"ל העירייה אוהד שגב, שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו, קונוסולי צרפת בישראל, מזכירו הצבאי של השגריר, יו"ר איגוד הווטרנים הצרפתיים בארץ ז'אק פרלמן, לוחמי בריגדה צרפתים ואורחים רבים. את הטקס ליוו חברי תזמורת הנוער של עכו בניצוחו של שמואל כהנא, וכן משמר כבוד של בית הספר לקציני ים בעכו.

במהלך הטקס דיבר לנקרי על חשיבות הקשר החם שיש לישראל בכלל ולעכו בפרט עם ערים בצרפת. "אנו בעכו שומרים על קשרי ידידות אמת עם ערים תאומות בצרפת ורואים בהן שותפים אמיתיים לדרך", אמר לנקרי. בהמשך קרא לנקרי למנהיגי צרפת בישראל לפעול ביתר שאת למיגור האנטישמיות ולהבטיח את שלומם וביטחונם של יהודי צרפת, וזאת על מנת למנוע הישנות מקרים מזעזעים כדוגמת הרצח הנתעב בטולוז, שכל חטאם של הנרצחים היה בעצם היותם יהודים.

בתום הטקס השתתפו המוזמנים בקוקטייל חגיגי שהתקיים באולמות האבירים בעכו העתיקה.

בדוק גם

המטרה: לקבל הכרה כגן מוכר ורשמי. חברי "חיים ביחד" צילום: אדריאן הרבשטיין

גן שלנו מה נחמד הוא

ב-2 בספטמבר ייפתח בקיבוץ עברון גן דו לשוני, ראשון מסוגו בחברה הקיבוצית ובגליל המערבי. ילמדו בו שמונה ילדים יהודים מהקיבוץ ושמונה ילדים ערבים מהכפר מזרעה הסמוך. מאחורי היוזמה עומדת עמותה, שחבריה יהודים וערבים, מאמינים שאפשר גם אחרת ושהשלום מתחיל בתוכנו

המרכז הרפואי זיו - צילום המרכז הרפואי זיו

התפרצות העכברת; "אם יש חשד לבוא להיבדק"

חשש לקיומה של מחלת הלפטוספירוזיס Leptospirosis (עכברת ) במקורות מים טבעיים, ברמת הגולן. תשעה בני אדם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *