בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / לנקרי קרא למיגור האנטישמיות

לנקרי קרא למיגור האנטישמיות

לנקרי והשגריר
לנקרי והשגריר (צילום: דוברות עיריית עכו)

שגרירות צרפת בישראל ערכה אתמול (יום ראשון) טקס מסורתי לציון סיום מלחמת העולם הראשונה במתחם קברו של הגנרל דה קפארלי בעכו. בטקס השתתפו ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, מנכ"ל העירייה אוהד שגב, שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו, קונוסולי צרפת בישראל, מזכירו הצבאי של השגריר, יו"ר איגוד הווטרנים הצרפתיים בארץ ז'אק פרלמן, לוחמי בריגדה צרפתים ואורחים רבים. את הטקס ליוו חברי תזמורת הנוער של עכו בניצוחו של שמואל כהנא, וכן משמר כבוד של בית הספר לקציני ים בעכו.

במהלך הטקס דיבר לנקרי על חשיבות הקשר החם שיש לישראל בכלל ולעכו בפרט עם ערים בצרפת. "אנו בעכו שומרים על קשרי ידידות אמת עם ערים תאומות בצרפת ורואים בהן שותפים אמיתיים לדרך", אמר לנקרי. בהמשך קרא לנקרי למנהיגי צרפת בישראל לפעול ביתר שאת למיגור האנטישמיות ולהבטיח את שלומם וביטחונם של יהודי צרפת, וזאת על מנת למנוע הישנות מקרים מזעזעים כדוגמת הרצח הנתעב בטולוז, שכל חטאם של הנרצחים היה בעצם היותם יהודים.

בתום הטקס השתתפו המוזמנים בקוקטייל חגיגי שהתקיים באולמות האבירים בעכו העתיקה.

בדוק גם

שריפה בנהריה צילום כיבוי אש מחוז

שישה לכודים חולצו מבית בוער בנהריה

שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של רס״ר חיים תיבי, פועלים בשריפת בית פרטי ברחוב אחד העם …

תמונה למזכרת? דניאל סטנצ'יו על רקע האצטדיון העירוני צילום: ויקטור כהן

עיריית עכו מגבירה את הלחץ על ראשי הפועל עכו לעזוב

האיצטדיון העירוני נסגר בפני עמותת הפועל עכו ומשרדי האגודה פונו. זאת, כתגובה להחלטת חבריה להמשיך את ההתקשרות עם המנהל המקצועי דניאל סטנצ'יו. בעירייה לא פוסלים אפשרות להקים את הקבוצה מחדש, בליגה ג'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *