בית / גליל מערבי / ספורט גליל מערבי / חייב לנצח ולטרוף את כולם

חייב לנצח ולטרוף את כולם

את נעם כץ מקיבוץ עין המפרץ, פגשתי בין שיעורי הספורט לילדי בית הספר היסודי גוונים בקיבוץ. כמה ימים קודם לכן, הוא וקבוצת הכדורעף הפועל מטה אשר/עכו, שהוא מאמן בהצלחה רבה כבר שבע שנים, לקחו, עונה שנייה ברציפות את הדאבל- זכייה בגביע המדינה ובאליפות המדינה. ישבנו לשיחה על הכדורעף, על הבית, על הילדים והתלמידים ועל העתיד.

 איך הכל התחיל?
"האחים שלי ואני גדלנו בבית ספורטיבי ותחרותי. אבא היה מורה בבית ספר, והוא ואמא חינכו אותנו לערכים של שיתוף פעולה וערכים קיבוציים. אבא שלי שיחק עד גיל 40, והיה מאמן נבחרת ישראל בכדורעף. כבר אז המסורת הקיבוצית בכדורעף שלטה. בבית זה היה נראה הדבר הכי חשוב. לא תלאות היומיום. הם לקחו כמובן מאליו שנהיה תלמידים טובים ואנשים טובים, ושיחת היום היתה כדורעף. מי שהיה מגיע מבחוץ, היה חושב שהעולם השתגע ושלא קורה שום דבר חוץ מספורט בכלל ומכדורעף בפרט".

נועם כץ
נועם כץ (צילום: אושרי כהן)

את כל הקריירה שלו, העביר כץ עם המשפחה שלו. את האליפות הראשונה שלו לקח עם אחיו, יובל, כששניהם היו שחקנים והאב היה המאמן. בשנים 2002/3 לקח שתי אליפויות עם יובל, כששיחקו באותו הרכב, ובשנה שעברה והשנה לקחו הוא ואחיו הצעיר, תומר, את הדאבל כשהוא המאמן ואחיו הוא שחקן. הכל נשאר במשפחה.

כץ: "כשהייתי ילד ליוויתי, צפיתי, עודדתי וחלמתי להיות שחקן. לא הייתי גבוה כמו אבי ואחי הגדול, וגם לא כל כך אתלטי, וכשהתחלתי לשחק ניצלתי את התכונות החזקות שלי – השכל, למשל. לדעת לחזות כמה מהלכים קדימה עם הדחף לנצח ולהיות ראשון בהכל. אני מגיל 5 עם אבא במגרש. אחי יובל שיחק גם בקבוצה ואני מגיל 9 משחק במסגרת מסודרת".

בדוק גם

כוכבי מיוזיקלי (צילוםן יח"צ)

כוכבי מיוזיקלי מגיעים לעכו

אטרקציות הקיץ ממשיכות בקניון עזריאלי עכו מקבוצת קניוני עזריאלי. בעוד שבוע יתארחו בקניון כוכבי אפליקציית …

"הרומנים של תרשיחא לא פצו פה ולא התלוננו על התנאים שבהם שיכנו אותם". היום, אחרי 60 שנה צילום: איילת קורן

אנחנו כולנו מאותו הכפר

הצד של תרשיחא של הכרתם. הידעתם שבסוף שנות ה-40, תחילת ה-50, דיברו בכפר הערבי שתי שפות? רומנית וערבית? בתחילת השבוע התקיים במושב מעונה מפגש מרגש של בני הקהילה הרומנית של תרשיחא. היו שם זקנים, ניצולי שואה, שהגיעו ארצה באונייה, וילדיהם, שחלקם נולדו בכפר, ובעיקר היו שם הרבה זיכרונות יפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *