בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הקדטים מקציני ים החליפו את השוטרים

הקדטים מקציני ים החליפו את השוטרים

חברי הפורום למען עכו חילקו השבוע סופגניות ל-500 ניצולי שואה וקשישים תושבי העיר. חלוקת הסופגניות הייתה צריכה להיעשות על ידי 32 שוטרים, אך אלה הוזעקו לירושלים, וברגע האחרון הקדטים מקציני ים החליפו אותם וכך התאפשר מימוש משימה חשובה זו. המפגשים בין השוטרים והקדטים מקציני ים לבין הקשישים לוו בהתרגשות רבה. קדטית סיפרה שהמפגש עם הקשישים גרם לה להיזכר בסבתה ולהבין את בדידותה. היא הוסיפה ואמרה שמהיום והלאה היא מתכוונת להקדיש הרבה יותר זמן לסבתא. 

חנוכה שמח לניצולי השואה בעכו
התרגשו. ניצולי השואה בעכו (צילום: עצמי)

ישראל בן עזרא, חבר בפורום: "זה מצער ומקומם שבדרך כלל המוסדות מתנהגים כאילו ניצולי השואה הם ציבור שתמיד יהיה איתנו. האמת היא שבשקט, ללא התקוממות למרות מצוקתם הם עוזבים אותנו והולכים לעולמם ותוך שנים בודדות לא יישאר מהם איש. אותי זה מקומם שאין רשימה מסודרת, עם עדכון, לפי מצבם של הקשישים שחלקם מוגבלים בתנועה ואף גרים בבתים ללא מעלית. זה מקומם במיוחד, על רקע העובדה שתקציבים לא מגיעים ליעדיהם, לפי מצב המצוקה. אפשר לראות זאת גם בחלוקת המזון. כמובן מגיעים אלה שבריאים, ביניהם אפשר לראות צעירות, אך קשישים חולים והמוגבלים בתנועה, רובם נמקים בשקט. המרכז לחלוקת מזון לנזקקים עושה עבודה קדושה, ללא הפוגה".

 

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *