בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הצעה: לבטל את החנייה בתשלום ברחוב בן עמי

הצעה: לבטל את החנייה בתשלום ברחוב בן עמי

"מצב עכו המנדטורית בכי רע", טוען חבר מועצת העיר מטעם האופוזיציה שלמה פדידה, ששלח הצעה לסדר, ובה הוא דורש להחיות מחדש את העיר המנדטורית ולבטל את התשלום על חנייה או לחילופין: לתת לבעלי תו תושב, שעתיים חנייה בחינם.

זה לא נעים לראות חנויות סגורות
זה לא נעים לראות חנויות סגורות. עכו השבוע (צילום: שלמה פדידה)

פדידה מציג שורה של עסקים שעזבו את העיר או עברו למשכן אחר ואינם מצליחים להשכיר או למכור את נכסיהם, ביניהם: הבנק הבינלאומי שעבר לקריות וסגר את הסניף בעכו לפני מספר שנים, חנויות מול בית המשפט ועוד.

בהצעה לסדר כותב פדידה: "העסקים ברחובות הראשיים של עכו במצב כללי קשה ועגום. כ-30-40 חנויות בעיר המנדטורית סגורות. בעליהן אינם מצליחים להשכיר או למכור את נכסיהם ועדיין הם משלמים ארנונה על פי החוק. רחובה הראשי של עכו, בן עמי, נראה אחרי שמונה בערב כמו רוח רפאים. כף רגליהם של ילדינו לא דורכת שם, וגם אני מזהיר את ילדי לא להסתובב ברחוב הראשי בלילה… ברוב העסקים אין שילוט בגלל אגרת השלטים. מסיבוב ברחוב הראשי של כפר מכר, כפר יאסיף ושדרות הגעתון בנהריה מבינים שאנחנו הכפר והם העיר".

מעיריית עכו נמסר בתגובה: "כרגיל, פדידה לא נותן לעובדות לבלבל אותו. החנייה בתשלום במרכז העיר נועדה לאפשר תנועה זורמת ומקומות חנייה פנויים ללקוחות המבקשים לקנות בחנויות במרכז. אפילו הסוחרים בעצמם מהר מאוד השכילו והבינו שהפיכת רחוב בן עמי לרחוב עם חנייה בתשלום אפשרה לתושבים לחנות את מכוניותיהם לצורכי קניות, ובכך שיפרה באורח פלא הגעת תושבים למרכז העיר. כנראה שמי שלא מסתובב הוא מר פדידה בעצמו".

בדוק גם

נאור אלבז. צילום: דניאל אליאש

נאור רוצה לחיות

נאור אלבז מבוסתן הגליל נלחם על חייו. גידול סרטני בראשו לקח את ראייתו כבר בגיל  עשרה חודשים. …

נחום קדמיאל מעניק תעודה לראש העיר עדי אלדר - צילום עיריית כרמיאל

עשרת אלפים מבקרים הגיעו לפסטיבל המוטורי בכרמיאל

מעלה מ 10,000 איש הגיעו היום (ראשון) לכרמיאל לחגיגה המוטורית המסורתית בשיתוף הרשות הלאומית לזהירות בדרכים …

תגובה אחת

  1. יוזמה מבורכת, מקווה שיקשיבו קצת לשלמה פדידה בעירייה הזאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *