בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / "הסיוע לניצולי השואה ששרדו את התופת הוא צו השעה"

"הסיוע לניצולי השואה ששרדו את התופת הוא צו השעה"

תחת הכותרת "משב רוח רענן" פועלים 15 מתנדבים מעכו בימים אלה במסגרת תכנית חברתית חדשה למען ניצולי שואה תושבי העיר המרותקים לביתם. מדובר בתכנית ייחודית של עיריית עכו ומשרד הרווחה. במסגרת התכנית מבקרים המתנדבים אחת לשבוע בבית הקשישים ניצולי השואה, מארחים להם חברה ומפעילים אותם בשיחה, הקראת ספרים, תעסוקת פנאי, מלאכת יד ועוד.

המתנדבים עברו הכשרה והדרכה קבוצתית להפעלת ניצולי השואה באמצעות ערכת "קשרים וכישורים" המיועדת לסייע לקשישים, הסובלים מירידה בזיכרון ודמנציה, לשמר ולחזק את יכולותיהם הקוגניטיביות.

מתנדבים מעכו בשליחות לעמן ניצולי השועה בעיר
מתנדבים מעכו בשליחות לעמן ניצולי השועה בעיר (צילום: דוברות עיריית עכו)

ראש עיריית  עכו שמעון לנקרי בירך על המיזם ואמר, כי הסיוע לניצולי השואה ששרדו את התופת הוא צו השעה וזוהי חובתנו המוסרית. לנקרי הביע תקווה שמדינת ישראל תמצא את המשאבים הדרושים להיטיב עם הניצולים ולדאוג לרווחתם. תוכנית ייחודית זו הינה פרי יוזמה ושיתוף פעולה של משרד הרווחה, מינהל הרווחה בעיריית עכו , עו"ס ישראלה בביץ – מנהלת המדור לזקן, בני כלפון – מנהל מדור המתנדבים והאגודה.

למען הקשיש עכו בראשות מוריס בן שושן. המתנדבים זוכים לסיפוק אדיר מעצם התנדבותם וסיועם האישי לניצולי השואה וכן להדרכה, ליווי צמוד ותגמול חברתי כגון מסיבות וטיולים, כל זאת על מנת לשמר את כוחם ואת המוטיבציה שלהם. את התוכנית מרכזת עו"ס מעיין סולומון, מנהלת מרכז יום עכו, המלווה ומדריכה מקרוב את המתנדבים ושומרת על קשר הדוק עם הקשישים ניצולי השואה מרותקי הבית. המעוניינים

להצטרף לתכנית מוזמנים לפנות לטל': 04-9813472

 

בדוק גם

שריפה בנהריה צילום כיבוי אש מחוז

שישה לכודים חולצו מבית בוער בנהריה

שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של רס״ר חיים תיבי, פועלים בשריפת בית פרטי ברחוב אחד העם …

תמונה למזכרת? דניאל סטנצ'יו על רקע האצטדיון העירוני צילום: ויקטור כהן

עיריית עכו מגבירה את הלחץ על ראשי הפועל עכו לעזוב

האיצטדיון העירוני נסגר בפני עמותת הפועל עכו ומשרדי האגודה פונו. זאת, כתגובה להחלטת חבריה להמשיך את ההתקשרות עם המנהל המקצועי דניאל סטנצ'יו. בעירייה לא פוסלים אפשרות להקים את הקבוצה מחדש, בליגה ג'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *