בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / "הסיוע לניצולי השואה ששרדו את התופת הוא צו השעה"

"הסיוע לניצולי השואה ששרדו את התופת הוא צו השעה"

תחת הכותרת "משב רוח רענן" פועלים 15 מתנדבים מעכו בימים אלה במסגרת תכנית חברתית חדשה למען ניצולי שואה תושבי העיר המרותקים לביתם. מדובר בתכנית ייחודית של עיריית עכו ומשרד הרווחה. במסגרת התכנית מבקרים המתנדבים אחת לשבוע בבית הקשישים ניצולי השואה, מארחים להם חברה ומפעילים אותם בשיחה, הקראת ספרים, תעסוקת פנאי, מלאכת יד ועוד.

המתנדבים עברו הכשרה והדרכה קבוצתית להפעלת ניצולי השואה באמצעות ערכת "קשרים וכישורים" המיועדת לסייע לקשישים, הסובלים מירידה בזיכרון ודמנציה, לשמר ולחזק את יכולותיהם הקוגניטיביות.

מתנדבים מעכו בשליחות לעמן ניצולי השועה בעיר
מתנדבים מעכו בשליחות לעמן ניצולי השועה בעיר (צילום: דוברות עיריית עכו)

ראש עיריית  עכו שמעון לנקרי בירך על המיזם ואמר, כי הסיוע לניצולי השואה ששרדו את התופת הוא צו השעה וזוהי חובתנו המוסרית. לנקרי הביע תקווה שמדינת ישראל תמצא את המשאבים הדרושים להיטיב עם הניצולים ולדאוג לרווחתם. תוכנית ייחודית זו הינה פרי יוזמה ושיתוף פעולה של משרד הרווחה, מינהל הרווחה בעיריית עכו , עו"ס ישראלה בביץ – מנהלת המדור לזקן, בני כלפון – מנהל מדור המתנדבים והאגודה.

למען הקשיש עכו בראשות מוריס בן שושן. המתנדבים זוכים לסיפוק אדיר מעצם התנדבותם וסיועם האישי לניצולי השואה וכן להדרכה, ליווי צמוד ותגמול חברתי כגון מסיבות וטיולים, כל זאת על מנת לשמר את כוחם ואת המוטיבציה שלהם. את התוכנית מרכזת עו"ס מעיין סולומון, מנהלת מרכז יום עכו, המלווה ומדריכה מקרוב את המתנדבים ושומרת על קשר הדוק עם הקשישים ניצולי השואה מרותקי הבית. המעוניינים

להצטרף לתכנית מוזמנים לפנות לטל': 04-9813472

 

בדוק גם

סרט מלחמה (פנתרמדיה)

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית …

כוכבי מיוזיקלי (צילוםן יח"צ)

כוכבי מיוזיקלי מגיעים לעכו

אטרקציות הקיץ ממשיכות בקניון עזריאלי עכו מקבוצת קניוני עזריאלי. בעוד שבוע יתארחו בקניון כוכבי אפליקציית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *