בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הסטודנטים ילמדו את תלמידי הפריפריה

הסטודנטים ילמדו את תלמידי הפריפריה

הפרויקט המתוקשב החדש,DIGITOV שמו, יצא לדרך השבוע, כאשר סטודנטים תושבי הנגב והגליל אשר יהיו מעוניינים בכך ירשמו אליו ויקבלו כבר בסמסטר הנוכחי חצי מסכום המלגה השנתית (זאת מכיוון שכעת מדובר בסמסטר ב').

על פי הפרויקט שיזם המשרד בראשותו של השר סילבן שלום, הסטודנטים יעבירו דרך המחשב ובעזרת מצלמה, שיעורים פרטיים לתלמידים מכיתות ז'-יב' וזאת במקצועות הבגרות כגון מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה, אזרחות ולשון. האינטראקציה בין הסטודנט לתלמיד תהיה כאמור באמצעות המחשב, עם פגישה אישית אחת לתקופת זמן.

סך הכל ידרשו הסטודנטים להעניק ארבעה שעות שבועיות למען התלמידים, כאשר במקביל הם יזכו להטבות שוות במיוחד: כל סטודנט אשר ייטול חלק בפרויקט יקבל מלגת לימודים שנתית  בסך 12 אלף שקלים וכך יוכלו סטודנטים אשר מתלבטים כיצד לממן את לימודיהם לעשות זאת ביתר קלות- וזאת בתמורה לסיוע לאותם תלמידים. בנוסף, הסטודנטים שישלימו שנת לימודים במיזם יקבלו מחשב נייד במתנה.

מעודד לימודים בפריפריה. השר סילבן שלום ( צילום: עידו לביא)
מעודד לימודים בפריפריה. השר סילבן שלום ( צילום: עידו לביא)

מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי, מסרה כי המיזם החדש יופעל באמצעות עמותת 'סיסמא לכל תלמיד' וכי המשרד פועל על מנת להרחיבו כבר בשנה הקרובה, כדי לתת לסטודנטים ולתלמידים יכולת הדדית להפרות האחד את השני, מתוך מטרה לעודד לימודים גבוהים בנגב ובגליל ותעודות בגרות טובות ואיכותיות לתלמידים.

השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום אמר: "המטרה בפרויקט החשוב והחדשני הזה היא לא רק לתת לתלמידים המתקשים את מירב התנאים לבגרות כדי שאף ילד לא יישאר מאחור אלא לעודד גם הסטודנטים כדי שכל מי שרוצה ללכת ללימודים גבוהים יעשה זאת ללא התלבטות בגלל מצב כספי. המיזם מנגיש את הצעירים ללימודים גבוהים ביתר קלות ומחבר בינם לבין התלמידים שיראו את הסטודנטים המלמדים אותם דרך המחשב כמודל לחיקוי ובעתיד ילכו בעקבותיהם לאקדמיה".

בדוק גם

נאור אלבז. צילום: דניאל אליאש

נאור רוצה לחיות

נאור אלבז מבוסתן הגליל נלחם על חייו. גידול סרטני בראשו לקח את ראייתו כבר בגיל  עשרה חודשים. …

נחום קדמיאל מעניק תעודה לראש העיר עדי אלדר - צילום עיריית כרמיאל

עשרת אלפים מבקרים הגיעו לפסטיבל המוטורי בכרמיאל

מעלה מ 10,000 איש הגיעו היום (ראשון) לכרמיאל לחגיגה המוטורית המסורתית בשיתוף הרשות הלאומית לזהירות בדרכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *