יום חמישי , ספטמבר 20 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / המשרד להגנת העורף יסייע לעיריית עכו להערכות לחירום

המשרד להגנת העורף יסייע לעיריית עכו להערכות לחירום

קריסת מבנה בעכו
סכנה ממשית. המבנה שקרס בעכו (צילןמים: אושרי כהן)

שבוע מאז אסון קריסת המבנה בעכו העתיקה בפגישה, סקר ראש העירייה את התפתחותה של העיר ואת הפעולות הננקטות בעיר עכו על מנת להכין אותה לאירוע חירום. לנקרי הדגיש, כי העיר עכו משקיעה משאבים ומאמצים רבים בכל הקשור למוכנות לחירום, והמנכ"ל רונן סיפר על המהלכים שנוקט המשרד להגנת העורף על מנת לסייע לרשויות לתת את המענה הראשוני לכל אירוע. "הרשות המקומית, מטבע בדברים, היא הגוף הראשון שייתן מענה למצב חירום בתחומה, ואנו פועלים מתוך מדיניות אותה התווה השר להגנת העורף, גלעד ארדן, להעניק לכל רשות את היכולות הדרושות על מנת לעשות זאת".

כחלק ממדיניות זו, הודיע רונן כי המשרד להגנת העורף יעניק לעכו סיוע על מנת לשדרג את מוקד הבקרה והשליטה העירוני ולשפץ את מחסני החירום. כמו כן הודיע רונן כי יועברו לעירייה מערכת קשר דיגיטלית, עגלת תאורה ועגלת חירום המכילה ציוד חילוץ וציוד צוותי ל-30 איש. שווי הסיוע הכולל שהעניק המשרד לעכו מוערך בכמיליון ₪. כל זאת, "במטרה לאפשר המשך תפקוד שוטף ותקין גם בזמני חירום", אמר רונן.

בפגישה שהתקיימה בלשכת ראש העיר השתתפו בין השאר סגני ראש העיר זאב נוימן ואדהם ג'מל, מנכ"ל העירייה אוהד שגב, מנהל אגף הביטחון, הפיקוח ושירותי החירום יניב אשור, מהנדסת העיר ד"ר מיכל סופר ונציגי המחוז מטעם המשרד להגנת העורף, אשר ציינו כי הם זוכים לשיתוף פעולה פורה עם העיר עכו שהפכה למודל לחיקוי לערים אחרות בכל הקשור למוכנות לחירום.

 

בדוק גם

מקסים אזולאי (צילום: עצמי)

שוב לא שקט במחלקת הנוער בהפועל עכו

  העונה רק נפתחה וכבר בוצעו שינויים במחלקת הנוער של הפועל עכו, שנמצאת כרגע בכאוס. …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *