יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שמונה חודשי מאסר לרוכב האופנוע שדרס הולכת רגל בטיילת נהריה
טיילת נהריה
טיילת נהריה (צילום: ארכיון)

שמונה חודשי מאסר לרוכב האופנוע שדרס הולכת רגל בטיילת נהריה

טיילת נהריה
טיילת נהריה (צילום: ארכיון)

שופט בית משפט לתעבורה בעכו אבישי קאופמן גזר היום (שני) על תושב נהריה, אדם שפס בן 20, אשר הורשע בהתאם להודאתו במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן, בעבירות גרימת מוות ברשלנות של המנוחה סופיה ליין ז"ל שאירע עת נסע על קטנוע בטיילת חוף הים בנהריה, וכן בעבירות נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף וללא פוליסת בטוח, את העונשים הבאים: 8 חדשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי למשך 6 חדשים ופסילת רישיון לתקופה של שבע שנים, וזאת מעבר לתקופה בה כבר היה פסול, מאז התאונה ועד היום.

על פי כתב האישום המתוקן בו הודה הנאשם, בשנת 2010 נהג בקטנוע כשחברתו יושבת מאחוריו, בטיילת, בכביש המקשר בין שבי ציון לנהריה והמיועד לרוכבי אופניים והולכי רגל בלבד וחסום לתנועת כלי רכב על ידי שני שערי ברזל. הנאשם עקף את אחד השערים הנעולים תוך שהוא יורד לשולי הכורכר ונסע בכביש הטיילת, הבחין במנוחה ובעלה ובאחרים, והמשיך בנסיעה לכיוונם במהירות של 20-30 קמ"ש. משהגיע בסמוך למנוחה ובעלה בלם את האופנוע ופגע בחזיתו במנוחה. המונחה נפלה ונחבלה בראשה ונגרם לה שבר בבסיסי הגולגולת שהביא למותה המידי.

השופט קאופמן ציין כי הנאשם היה קטין בעת האירוע, בן 17.5 ולאור גילו וחומרת העבירה הופנה לשירות המבחן לעריכת תסקיר, במסגרתו מצאה קצינת המבחן כי הנאשם מקבל אחריות על האירוע ומביע צער, אך לצד זאת הוא סבור כי מדובר ב"חוסר מזל", טוען כי כלי רכב נוספים נוסעים במקום וכי הסיכון שיצר לא היה גדול. עוד מצאה קצינת המבחן כי הנאשם מתקשה לגלות התייחסות רגשית לקורבן ומשפחתו. היא המליצה להטיל עליו בין היתר עונש בעבודות שירות.

השופט קאופמן ציין אין חולק כי הנאשם לא רצה בתוצאה ולא התכוון אליה. על אחת כמה וכמה קשה ההחלטה בעניינו של צעיר בתחילת דרכו, אשר היה כאמור קטין בעת ביצוע עבירה של קטילת חיי אדם בעקבות תאונת דרכים. אין מחלוקת כי הנאשם מתייסר על האירוע, ומשלם מחיר על כך אף בלא קשר לעונש הנגזר עליו. עם זאת מנגד ניצבת משפחה שכולה, שחייה השתנו לבלי שוב מאז נגדעו באחת חייה של המנוחה ואל מול המציאות של ריבוי תאונות קטלניות, שניתן היה למנוע אותן עם יותר תשומת לב, אחריות ומעל לכל ציות להוראות החוק. ביהמ"ש הוא חלק בלתי נפרד מהמלחמה בנגע של תאונות קטלניות ותרומתו היא במסר הרתעתי באמצעות ענישה שתיתן מענה הולם לאינטרס הציבורי.

השופט דחה את המלצת שירות המבחן (להטלת עונש בעבודות שירות) וקבע כי מדובר ברשלנות בדרגה גבוהה, אשר מצדיקה הטלת מאסר בפועל לתקופה לא קצרה, והבהיר כי אין המדובר ברשלנות רגעית או חוסר תשומת לב של נהג, אלא בהחלטה מודעת לבצע עבירת תנועה, לנהוג בקטנוע בטיילת המיועדת להולכי רגל בלבד, עובדה שגרמה בסופו של דבר לתוצאה הקשה.

 

בדוק גם

נהריה: העיר לרוכבי אופניים בטיילת ונדקר

בטיילת ברחוב סוקולוב בנהריה  נדקר קל גבר שהעיר למספר בני נוער שרכבו על אופניים בטיילת. …

תגובה אחת

  1. בושה וחרפה
    על זריקת נעל מקבלים 3 שנות מאסר
    אבל מהם חיי אדם לעומת ביזיון בית המשפט.
    חוצפה.
    הפרקליטות צריכה להאשים את השופט בביזיון התובעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *