בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שביתה כללית בבית חולים נהריה

שביתה כללית בבית חולים נהריה

אחיות בית החולים נהריה וכלל העובדים שובתים מהבוקר (שני) בכל המחלקות. בית החולים עובד במתכונת חירום. שביתת האחיות מתייחסת לאי קיום הסכמי השכר בין משרד האוצר להסתדרות. הסכמי השכר נחתמו בחודש מרץ השנה  ולפני מספר חודשים אמור היה להיחתם הסכם רשמי, שככל נראה נדחה בעקבות הבחירות הקרבות לממשלה. תוקפו של הסכם השכר פג בחודש ינואר ואחיות בתי החולים בכל הארץ, מהן אלף במספר בבית חולים נהריה, יישארו לא הסכם שכר.

לאחר שנותרו ללא מענה, הכריזו על שביתה כללית שמגובה על ידי הנהלת בית החולים וועד העובדים. סגן יו"ר וועד העובדים, אורן קדוש: "המצב בבתי החולים בארץ הוא קטסטרופלי, אין מספיק אחיות. בבית חולים נהריה יש מחסור של 60 אחיות. זה מקצוע שצריך להיות בעדיפות לאומית, אבל האחיות עובדות בלחצים רבים, עומסים כבדים ללא חופשים, חגים ושבתות, במצב חירום ושגרה.

"פתחנו בשביתה כללית, אנחנו עובדים במתכונת שבת, חדרי ניתוח לא עובדים למעט מקרים דחופים. הועד תומך במאבק האחיות, זה מאבק חשוב על עתיד המקצוע. המקצוע צריך להיות אטרקטיבי כדי שיהיה דור המשך. מה שקורה היום, אנו רואים זליגה של אחיות לסקטור הפרטי, הן לא נשארות במערכת".

שביתה בבית חולים נהריה  (צילום ארכיון)
שביתה בבית חולים נהריה בחודש פברואר 2012 (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בדוק גם

פארק בר-לב צילום יחצ

שותפות חדשות לפארק התעשיות בר-לב

  בענה, דיר אלאסד ומג'ד אלכרום הצטרפו כשותף רביעי בפארק התעשיות בר-לב. זאת לאחר ששר …

רינה גרינברג - צילום ראובן פוטוצ'ינסקי

יו"ר ועדת הבחירות דחה עתירה של גרינברג ומתח עליה ביקורת נוקבת

גרינברג עתרה נגד גודל שלטי החוצות של המועמד לראשות העירייה משה קונינסקי. השופט: "מהתמונות שצורפו, דווקא מטעמה של העותרת, נתלו מודעות החורגות מהגודל המותר... הנני מצווה עליה להסיר כל מודעה שנתלתה על דירות מגורים ובמטה הבחירות החורגת מהגודל המותר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *