יום שני , ינואר 21 2019
בית / גליל מערבי / בחירות מקומיות בגליל המערבי / קבוצת צעירים תרוץ למועצת העיר בנהריה
שי בן דוד ופליקס קוריטני
נהריה היא בין הערים המזדקנות בארץ. מימין: פליקס קורטיני ושי בן דוד (צילום עצמי)

קבוצת צעירים תרוץ למועצת העיר בנהריה

הסנונית הראשונה לקראת הבחירות המוניציפליות מגיעה מהצעירים. קבוצת  צעירים תושבי העיר קיבלה החלטה בשבועות האחרונים להתמודד בבחירות הקרובות ברשימה למועצת העיר תחת הכותרת "צעירים פלוס”.

מקימי הקבוצה: שי בן דוד, 30 דובר אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית גליל מערבי ופליקס קוריטני 30, תושב העיר ואיש עסקים צעיר, המנהל חברת היי-טק באזור. הקשר הראשוני ביניהם נוצר לפני שנים דרך פעילות ארצית בצעירי הליכוד.

שי בן דוד ופליקס קוריטני
נהריה היא בין הערים המזדקנות בארץ. מימין: פליקס קורטיני ושי בן דוד (צילום עצמי)

השבוע הם מסרו: "ההחלטה לעשות מעשה נבעה ממחויבות אישית ורצון לתרום לקהילה ושיפור מצבה הקיים. בחרנו להתמקד בעיקר בבעיה עמוקה בנהריה והיא הגירה שלילית ונטישה של צעירים, וחוסר הזדמנויות לדור הצעיר. "מרבית מחברינו לא גרים בנהריה, וזה בהחלט מתסכל. אנשים שגדלנו איתם מעדיפים לגור במרכז. אנו מאמינים כי מדובר בהקצאת משאבים שגויה, ואוזלת יד של הרשות המקומית. זה סיפור אישי שנוגע לכל נהרייני, לכולנו בן משפחה שעזב ואינו מתגורר יותר בעיר”.

 לדברי צעירים פלוס, נהריה היא בין הערים המזדקנות בארץ. “ לצערנו נתון זה אינו מפתיע כלל. חברי הקבוצה מאמינים שלבסוף תישאר עיר עם כיכרות פרחוניות וערוגות מטופחות ועמודי תאורה מהודרים".
לדבריהם יש לנצל בצורה טובה יותר את המשאבים בעיר ביניהם קו הרכבת, ההטבות במס לתושבים והפוטנציאל התיירותי ובכך לייצר חברה חזקה ומבוססת, בעלת חזון של פיתוח בחינוך, קידום התרבות, טיפוח הרווחה וחיזוק העסקים הקטנים.

בדוק גם

לפתח את הגליל. פליקס קוריטני (צילום: חן טל)

רץ למרחקים ארוכים

פליקס קוריטני מטל-אל הוא המנכ"ל של חברת קונקור מערכות בע"מ, השוכנת, באופן לא סטנדרטי, בין עצים וטבע בקיבוץ סער. מיקום החברה היא חלק מחזונו ללפתח את האזור כולו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *