יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / גליל מערבי / נהריה / צעצועים הם לא רק משחק ילדים
קיפודים של אלכס חייקין צילומים: עצמיים
הקיפודים של אלכס חייקין (צילומים: עצמיים)

צעצועים הם לא רק משחק ילדים

זו השנה השלישית ברצף, שבה מקיימת גלריית הקצה בנהריה תערוכה העוסקת במיחזור וקיימות, כשהנושא שנבחר להוביל השנה את התערוכה הוא עולם הצעצועים. מטרת התערוכה לקרב את האוכלוסייה לנושא ולעודד לחשיבה על מיחזור וקיימות.

בתערוכה, שתיפתח בשבת הקרובה, מוצגים צעצועים שנוצרו תוך חשיבה מקיימת באמצעות מיחזור ושימוש בחומרים מיידיים ועד לצעצועים העשויים מחומרים המזדקנים בכבוד ומשמשים לאורך זמן. הצעצועים "החדשניים" יותר המוצגים בתערוכה התחילו את דרכם במסגרת קורסים שונים במחלקה לעיצוב תעשייתי של הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי בחולון. חלק מהצעצועים נשארו בגדר תרגיל מעניין וחלקם המשיך בתהליך פיתוח על ידי המעצבים הצעירים לצעצוע המיועד למכירה.

קיפודים של אלכס חייקין צילומים: עצמיים
הקיפודים של אלכס חייקין (צילומים: עצמיים)

אלכס חייקין המציגה בתערוכה: "במסגרת פרויקט בשנה ד' ללימודיי במכון הטכנולוגי חולון הכנתי בובת קיפוד מחומרים מתכלים בשיתוף פעולה עם אנשים בעלי מוגבלויות החברים בקהילת כישורית. בעקבות ההצלחה לה זכתה הבובה פותח קיט יצירה לילדים ובעוד חודשיים יושק המותג kipod שיכיל קיטים ליצירה  זה רכבה לילדים מחומרים מתכלים".

לצד המעצבים הצעירים מוצגים בתערוכה צעצועים של יוצרים אנונימיים מאפריקה, הודו, גואטמלה וישראל, שחלקם נוצרו במצב של חוסר ועוני, והם מעניינים, מפתיעים ומלאי חן. ליאורה נוילנדר, תושבת נהריה: "בובה חנה שתוצג בתערוכה היא בובה מעץ שגילפה אמי לפני 71 שנה בקיבוץ עין השופט במסגרת יום הילד בו היו מכינים צעצועים מעץ ובד. הבובה שימשה את אחותי ואותי ועם השנים עברה לבנותיי".

חרק של מאיר נינגל
חרק של מאיר נינגל (צילום: עצמי)

במסגרת התערוכה יתקיימו מספר מפגשים בהם: הרצאה של גלינה ארבלי, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי, הפקולטה לעיצוב HIT, מכון טכנולוגי חולון; סדנת יצירה לט"ו בשבט בהשראת התערוכה; הקרנת הסרט של Vik Muniz, "'אמנות בזבל'; "אני משחק משמע אני קיים", הרצאה של אורנה אייל, עו"ס קלינית, תרפיסטית ומרצה לפסיכותרפיה.

פתיחה: 3.1.15 נעילה: 7.2.15. אוצרת: לי רמון. גלריית הקצה, רחוב לוחמי הגטאות 34, נהריה.
הגלריה פתוחה בימים: שני 16:30- 19:00, חמישי 16:30-13:00, שישי 12:00- 15:00, שבת 11:00- 13:00.

כתב: טל קורן

בדוק גם

מייק הנרי (צילום: אדריאן הרבשטיין)

עירוני נהריה הפסידה 93:77 לבני הרצליה בעין שרה

כנראה שחגיגות הניצחון במחזור הפתיחה על הפועל חולון נמשכו גם השבוע, כשהחבורה של מיקי גורקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *