בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / פונה קיוסק בלתי חוקי שהוקם בגליל המערבי

פונה קיוסק בלתי חוקי שהוקם בגליל המערבי

פלישה בתוך הקמת מבנה קיוסק בלתי חוקי צומת אדמית שבגליל המערבי פונתה, בהליך אכיפה מהיר, במסגרת פעילות אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה.  במקביל הוגשה כנגד הפולש תלונה במשטרת נהריה.

כפי שנמסר מהרשות, הפלישה לקרקעות המדינה החלה בשימוש שעשה הפולש בקרקע לרוכלות, תוך הצבת מכולה בשטח ופינוייה בסוף היום. בהדרגה החל הפולש להשאיר את המכולה ממנה הפעיל את הקיוסק על הקרקע באופן קבוע, ובכך למעשה לתפוס את הקרקע, ללא היתר ובניגוד לחוק, כשהוא פולש אל שטח ציבורי המיועד לחקלאות.

הפלישה התגלתה במהלך אחת הפעילויות שמנהלים מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל לניטור עבירות בנייה וקרקע ברחבי הארץ. המפקחים הזהירו את הפולש כי אם לא יפנה את המכולה בעצמו, הוא יפונה מהשטח לפי לחוק ותוגש נגדו תלונה למשטרה ואף תביעה כספית, בה יידרש להשיב לקופה הציבורית את עלויות הפינוי, הכוללות את עלויות האבטחה, כוח האדם והפעלת הציוד המכני.

שטח הפלישה (צילום: מנהל מקרקעי ישראל)
שטח הפלישה (צילום: מינהל מקרקעי ישראל)

לאחר שהפולש לא פינה בעצמו את המכולה, והותירה בקביעות במקום גם בלילות, מסרו לו מפקחי רשות מקרקעי ישראל צו סילוק פולשים המורה לו לפנות את הקרקע. בשבוע שעבר הגיעו מפקחי הרשות והסיירת הירוקה למקום, פינו את המכולה והשיבו את הקרקע למאגר הקרקעות הציבורי.

בעקבות הפינוי, הגיע הפולש למשרדי רמ"י וביקש לקבל בחזרה את המכולה לשימוש לפי תנאי החוק – כלומר להפעלה רק בשעות היום, כשהוא מפנה אותה מהשטח מדי ערב. מפעיל קיוסק ציין כי הוא העביר בקשה למועצה המקומית להפעלתו כחוק. בעקבות זאת לאחר שהפולש שילם את עלויות האחסון וחתם על אישור שהוא מתחייב לפנות בכל ערב את המכולה מהמקום היא אכן הוחזרה לרשותו.

"הקרקעות הציבוריות אינן הפקר ולא נאפשר לאיש להשתלט עליהן ולפעול בניגוד לחוק, בנושאי שמירת קרקעות המדינה אנו מקפידים למנוע את תפיסתן על ידי פולשים ומסיגי גבול. מפקחי רשות מקרקעי ישראל פרוסים בכל הארץ ופועלים כל הזמן לפינוי פולשים מאדמות מדינה בערך מצטבר של מאות מיליוני שקלים בשנה", אמר שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

בדוק גם

תמונות מוסתרות בתערוכה

לא מספיק צנוע

במבואת היכל התרבות כרמיאל המשמשת גם מקום לתערוכות אומנות נחנכה בתחילת החודש תערוכת ציורים ייחודית …

ברז

תושבי כרמיאל התלוננו על מים אדומים ועכורים בברזים

בשבועות האחרונים רבו המקרים של הפסקת שימוש במים זורמים במספר מקומות בגליל המערבי, עקב זיהום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *