סוף טוב

הצלחה גדולה לאירוע התרמה של עמותת ידידי בית החולים נהריה לפרויקט המכון האונקולוגי על שם מרים (מורי) בורקיס. למעלה מאלף איש רכשו כרטיסים להצגה "סוף טוב" בהיכל התרבות בעיר. האולם היה מלא מפה לפה וגופים רבים, בהם עסקים מהגליל המערבי וחברות תרופות, התגייסו ונתנו חסות לאירוע על מנת לתמוך במכון החדש. בלטו בנוכחותם חברי הנהלת בית החולים ועמותת ידידי בית החולים, אשת ראש העיר גב' מרסל סבג, פעילי רוטרי נהריה ורוטרי עמיתים, מתנדבי ארגון י.ע.ל, עובדים רבים בבית החולים, עפרה אלקיים יו"ר נעמ"ת במרחב הגליל המערבי, אשר שמואלי יו"ר ההסתדרות במרחב הגליל המערבי ועוד.

הכנסות האירוע משלימות סכום כולל של 3 מיליום שקלים, שגייסה עמותת ידידי בית החולים על מנת להקים את המכון האונקולוגי החדש. עיקר המימון למכון הגיעה ממאיר בורקיס תושב נהריה שנכח באירוע עם ילדיו ומשפחתו ותרם את הכסף להנצחת אשתו מרים. בנוסף תרמו להקמת המכון תורמים מארה"ב ובריטניה, ארגון י.ע.ל המפעיל מאות מתנדבים בבית החולים לגליל המערבי – נהריה, האגודה למלחמה בסרטן, ואנשים פרטיים מהגליל המערבי. העבודות לבניית המכון כבר נמצאות בעיצומן וצפויות להסתיים בתוך מספר חודשים.

מכון אונקולוגי ע"ש מרים בוקריס. ד"ר ברהום ומשפחת בוקריס (צילום: אדריאן הרבשטיין)

מנהל בית החולים לגליל המערבי בנהריה, ד"ר מסעד ברהום, ניצל את האירוע על מנת לשבח ולהודות לצוות המחלקה האונקולוגית בראשות ד"ר מנחם בן שחר ולצוות המכון האונקולוגי בראשות ד"ר הדסה גולדברג, על פעילותם למען חולי הסרטן. "מספר חולי הסרטן בגליל המערבי, נמצא בעלייה מתמדת", ציין ד"ר ברהום. "השנה הגענו ל-10,000 טיפולים המוענקים מדי שנה למטופלי המכון הקיים. הדבר מהווה אתגר משמעותי לפעילות הצוות הרפואי ומחייב שיפור מידי בתשתיות". ד"ר ברהום הודה להנהלת עמותת ידידי בית החולים בראשות רעיה שטראוס על הפעילות לקידום בית החולים.

יו"ר החדש של עמותת ידידי בית החולים מיכאל אילוז דיבר במהלך האירוע על ההתפתחות המואצת שעובר בית החולים בשנים האחרונות והזמין את הציבור להצטרף לעמותת ידידי בית החולים ולתמוך בפעילות.

בדוק גם

"הרומנים של תרשיחא לא פצו פה ולא התלוננו על התנאים שבהם שיכנו אותם". היום, אחרי 60 שנה צילום: איילת קורן

אנחנו כולנו מאותו הכפר

הצד של תרשיחא של הכרתם. הידעתם שבסוף שנות ה-40, תחילת ה-50, דיברו בכפר הערבי שתי שפות? רומנית וערבית? בתחילת השבוע התקיים במושב מעונה מפגש מרגש של בני הקהילה הרומנית של תרשיחא. היו שם זקנים, ניצולי שואה, שהגיעו ארצה באונייה, וילדיהם, שחלקם נולדו בכפר, ובעיקר היו שם הרבה זיכרונות יפים

עיריית נהריה. צילום: דורון גולן

לשכת רשות האוכלוסין וההגירה סוגרת את השלוחה בעיריית נהריה

דחיפות, קללות, המתנה  מעל שעתיים, אזרחים שממתינים על המדרגות, חדר אחד צפוף והיעדר תנאים אנושיים. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *