בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / סוללת כפתור נשלפה מנחיר של פעוט בן שנתיים כי אחותו חשבה שנגמרה לו הבטרייה

סוללת כפתור נשלפה מנחיר של פעוט בן שנתיים כי אחותו חשבה שנגמרה לו הבטרייה

תאונות בית בעת משחק ילדים, הפכו בשנים האחרונות שכיחות ולכן ישנה חשיבות רבה בערנות המבוגרים השוהים בסביבתם של הילדים.

פעוט בן שנתיים, תושב הגליל המערבי, הובא בסוף השבוע לחדר המיון במרכז הרפואי לגליל, כשסוללת כפתור נעוצה באחד מנחירי אפו. בני המשפחה סיפרו לצוות, כי התינוק ישן במיטתו ואחותו ששיחקה לצידו, דחפה את הסוללה כחלק ממשחק לנחיר אפו של אחיה, מאחר שחשבה שהוא נרדם כי "נגמרה לו הבטרייה", כמו לצעצוע. הדבר גרם לו מיד להתעורר בבכי משנתו.

IMG-20180605-WA0016

ד"ר עמיאל דרור, רופא אף אוזן וגרון במרכז הרפואי שטיפל בפעוט: "היה צורך מיידי להוציא את הסוללה מאחר שבניגוד לסוללות אחרות, סוללת כפתור, גם אם אינה מלאה, עלולה תוך זמן קצר יחסית, לגרום נזק לרקמה בשל החומר הכימי שנמצא בה. הנזק מתבטא בנקב במחיצה שעלול להיווצר ולגרום בעיות קשות לפעוט עם הנשימה דרך האף. לפעוט היה מזל רב שהסוללה לא התקדמה לעומק האף או יותר גרוע – לקנה הנשימה או לוושט, אז היה המקרה עלול להסתיים בצורה אחרת לגמרי".

לאחר איתור מיקומה של הסוללה, היא נשלפה בשלמותה מבלי שנגרם נזק לאפו של הפעוט. בתום השגחה שוחרר הפעוט לביתו. עם יציאת הילדים לחופשת הקיץ בעוד פחות מחודש, יש להקפיד שילדים קטנים יישארו תחת השגחת מבוגרים. צוות מחלקת אף אוזן וגרון חוזר ומדגיש, כי יש להרחיק חפצים קטנים ובמיוחד סוללות ומגנטים, וכן, חפצים חדים, מסביבת ילדים קטנים. קיימת דרך טובה לזכור איזה חפצים עלולים להיות מסוכנים בסביבת ילדים מתחת לגיל 3 – כל חפץ שנכנס לקופסת סרט צילום של מצלמות ישנות מהווה סכנה. במקרה וגוף זר נכנס לאוזן, לאף או לפה של ילד או ילדה – יש להביאם בהקדם לטיפול במרכז רפואי הקרוב ביותר.

הסוללה שהוצאה מנחירו של הפעוט צילום: המרכז הרפואי לגליל

בדוק גם

פארק בר-לב צילום יחצ

שותפות חדשות לפארק התעשיות בר-לב

  בענה, דיר אלאסד ומג'ד אלכרום הצטרפו כשותף רביעי בפארק התעשיות בר-לב. זאת לאחר ששר …

רינה גרינברג - צילום ראובן פוטוצ'ינסקי

יו"ר ועדת הבחירות דחה עתירה של גרינברג ומתח עליה ביקורת נוקבת

גרינברג עתרה נגד גודל שלטי החוצות של המועמד לראשות העירייה משה קונינסקי. השופט: "מהתמונות שצורפו, דווקא מטעמה של העותרת, נתלו מודעות החורגות מהגודל המותר... הנני מצווה עליה להסיר כל מודעה שנתלתה על דירות מגורים ובמטה הבחירות החורגת מהגודל המותר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *