בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נערה מארצות הברית תרמה את מתנות בת המצווה לבית החולים נהריה

נערה מארצות הברית תרמה את מתנות בת המצווה לבית החולים נהריה

פרל כץ
פרל כץ (צילום: דוברות בית חולים נהריה)

פרל כץ, נערה  יהודיה אמריקאית מבוקה רטון שבפלורידה, חגגה בת מצווה לפני מספר שבועות. כבת למשפחה ציונית שתרמה רבות למדינת ישראל, החליטה כץ לתרום את מתנות בת המצווה שלה והנחתה את חבריה הרבים להביא במקום מתנה, צ'ק למרכז הרפואי לגליל המערבי בנהריה. מבין מספר אפשרויות תרומה שהוצגו למשפחה נבחרה הפגייה במרכז הרפואי. עמותת ידידי בית החולים שקיבלה את התרומה בסך 25  אלף דולר השלימה את הסכום הדרוש לרכישת אינקובטור משוכלל בעלות של 40 אלף דולר.  

ד"ר ורד שפר-פליישר, מנהלת הפגייה במרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה: "במרכז שלנו מתבצעות 5000-6000 לידות בשנה, מתוכן כ-600 תינוקות מגיעים לטיפול בפגיה. האינקובטורים מהסוג הזה משמשים את הפגים הקטנים יותר, ש"מתגוררים" בהם לפחות חודשיים לאחר הלידה. היתרון הגדול שלהם הוא בשמירה על תנאי הסביבה – חום, לחות, בידוד מרעש, ואף להתאים אותם להתפתחות התינוק. מדובר בדגמים החדישים ביותר של אינקובטורים שישפרו את הטיפול שאנחנו מעניקים".

עמותת ידידי בית החולים לגליל המערבי  נהריה פועלת לקידום שירותי הבריאות לתושבי האזור. העמותה מגייסת תרומות בארץ ובחו"ל לפיתוח המרכז הרפואי ולרכישת ציוד רפואי מתקדם. בשנה שעברה הקימה העמותה ארגון אמריקני המוכר לשלטונות המס בארה"ב במטרה להגדיל את גיוס התרומות למרכז הרפואי. נשיאת העמותה היא רעיה שטראוס בן-דרור ויושב ראש ההנהלה הוא מיכאל אילוז.

 

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *