יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נהריה: דיון ראשון בבקשה לתביעה ייצוגית בשימוש במפוחי העלים

נהריה: דיון ראשון בבקשה לתביעה ייצוגית בשימוש במפוחי העלים

תושבי נהריה סובלים ממפגע מפוחי העלים כבר שנים רבות. השבוע התקיים דיון מקדים בתביעה הייצוגית שהגישה תושבי העיר ביוזמתו אייל וייזר, חבר מועצת העיר נגד העירייה ונגד קבלני הניקיון והגינון שעובדים עבור העירייה שהפעילו מפוחים למרות שהשימוש בהם נאסר על פי חוק בכל רחבי המדינה. התביעה הוגשה על סכום של 22 מיליון שקלים.

הבקשה לתביעה ייצוגית הוגשה על ידי עו"ד משה ואנונו בשם שלוש תושבות העיר: ורד סער, מרים סלע ועזיתה סמילנסקי. התביעה הינה ייצוגית בשם כל תושבי העיר שנפגעו מהפעלת המפוחים בניגוד לחוק ולשלם לתושבים פיצויים. החלטת השופט האם להכיר בתביעה כייצוגית תתקבל בעוד כארבעה חודשים.

אייל וייזר (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בדיון הציגה התביעה תמונות וסרטונים של עובדים מטעם העירייה שמפעילים מפוחים, לאחר שהחוק שאוסר על הפעלת המפוחים נכנס לתוקף. לאחר כניסת החוק לתוקף, פנתה העירייה לבג"ץ לביטול החוק. פנייתה נדחתה. מעדויות במהלך הדיון עולה כי העירייה לא הגדירה צעדי ענישה כלפי קבלנים שיפעילו מפוחים, ושהאיסור ככל הנראה הועבר לקבלנים בעל פה רק פעם אחת, עם כניסת החוק לתוקף לפני כשנתיים.

מפוחים בנהריה (צילום: עצמי)

יצוין, כי העירייה מפעילה קבלני ניקיון כמעט בכל העיר, למעט שכונת עמידר, והקבלנים עצמם מפעילים לעתים קבלני משנה, כך שבהיעדר נהלים כתובים, הופעלו מפוחים, והעיריה כשלה בפיקוח עליהם.

לדברי וייזר, העירייה מנסה להתנער מאחריות השימוש במפוחים ולהטיל את האחריות על קבלני הניקיון שלה . חוק הוא חוק, ועל העירייה לקיים את החוק. היא אינה יכולה להסתתר מאחורי הקבלנים שהיא עצמה שכרה ושעליהם היא לכאורה אמורה לפקח. מה שווה הפיקוח, אם מקרים רבים של שימוש במפוחים תועדו על ידי התושבים, וביניהם גם אני, והמפקחים "לא ראו כלום ולא שמעו כלום"? על העירייה מוטלת האחריות המלאה של מעשי קבלניה והנזק הנגרם מכך ובמיוחד כאשר היא אינה עושה די בכדי למנוע את התופעה".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "הנושא נמצא במהלכו של הליך משפטי ולפיכך אין זה ראוי כי העירייה תיתן עמדה אל התקשורת. נראה שמר וייזר אינו ממתין להכרעת בית המשפט ומנצל כל הזדמנות לנגח את העירייה לצורך ושלא לצורך".

 

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *