בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נהריה: בניית היכל התרבות החדש בתנאי להרחבת צומת הגעתון ורמזור בכביש 89

נהריה: בניית היכל התרבות החדש בתנאי להרחבת צומת הגעתון ורמזור בכביש 89

הישג מרשים בוועדה המחוזית לתכנון ובניה. היכל התרבות החדש של נהריה, שנמצא על שולחן הדיונים בוועדות התכונן מעל חמש שנים וטרם בנייתו יצאה לפועל קיבל תוקף  אך ורק עם יוסדר צומת הגעתון הראשי.

בנייתו של היכל התרבות החדש בנהריה שייבנה בצמוד לקניון ארנה נאמדת ביותר מ-80 מיליון שקלים. ההיכל יינשא לגובה של חמש קומות ויכיל 800 מקומות ישיבה ו200~ מ"ר של שטחי מסחר.

בישיבה שנערכה בוועדה לאחרונה נאמר כי התוכנית הופקדה כחוק, אך עיריית נהריה הגישה התנגדות לתוכנית שהיא עצמה הגישה. לפני כחודשיים התחרטה ומשכה את ההתנגדות.  ההתנגדות של  העירייה עסקה בהשלכות התחבורה שיש בצומת המחברת בין כביש 4 לכביש 89.  העירייה טענה כי עיקר בעיית תחבורה נוסעת מתנועת הרכבים ולא מעומס תחבורה כתוצאה מההיכל המוצע.

היכל התרבות החדש בנהריה
היכל התרבות החדש בנהריה (הדמיה: אריה דרור)

הועדה המחוזית החליטה לאשר את התכנית בתנאים הבאים:  יישום המלצות מהנדס תחבורה של חברת נתיבי ישראל, ביטול מעגל התנועה בכביש 89 בצומת גלעד ולהפכו לצומת מרומזר, ביצוע שינויים להרחבת צומת הגעתון בתוך 60 ימים  עם הוספת שני נתיבי תנועה ישרים ממזרח.   עוד סעיף חשוב הוא תכנון הרחבת כביש 89 לדו מסלולי ודו נתיבי ממזרח לצומת גלעד (בית החולים, ר"כ) והגעתון וחיבור הצמתים בגל הירוק.

הועדה מציינת כי תנאים אלו הם חד משמעיים ובמידה ולא ימולאו, לא תאושר התוכנית ומציינת כי לעיריית נהריה יש 60 יום בלבד ממועד קבלת ההחלטה. "לא מולאו תנאי קבלת החלטה זאת, תהווה החלטתנו בדבר דחיית תכונית וביטול הפקדתה ללא כל צורך החלטה נוספת", נכתב.

מעיריית נהריה נמסר: "התכנית המפורטת שאושרה על ידי הוועדה המחוזית כוללת תנאים למתן היתר בנייה. הוועדה המקומית תנפיק את ההיתר לאחר מילוי התנאים. יש לברך על עוד פרויקט תרבות. היכל התרבות יוצא לדרך".

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *