נהריה: אשת המגן

יוכי דוברצקי,אשר מנהלת מזה שנים רבות את ארגון של"מ (שירות לאומי למבוגר) בעירייה, בהחלט הביאה כבוד לעיר, עם זכייתה באות מגן שר הרווחה. דוברצקי, 75, אשת חינוך במקצועה עובדת שנים רבות בעירייה. היא נולדה בתל אביב  הצפינה לנהריה וכאן בנתה את ביתה. בעברה, הייתה מורה ויועצת וניהלה בי"ס איזורי בבצת. לאחר מכן חזרה וניהלה את בית הספר אוסישקין בנהריה והפכה אותו לבית ספר קהילתי. במקביל היא ניהלה מרכזי הערכה, הנחתה סטודנטים למנהל חינוכי  ועבדה בבקרה ופיקוח במחוזות חיפה והצפון.

ליוכי בת ה-75 שלושה ילדים ועשרה נכדים. זו לא הפעם הראשונה שהיא זוכה בפרס מכובד שכזה, לפני שנתיים אף קיבלה על תפקידה את פרס הנשיא. לטקס שנערך בתל אביב הגיע כל סניף של"מ מנהריה יחד עם יסמין בורנשטיין רכזת מתנדבים של הרווחה ואירית בוסידן מנהלת הרווחה בעיריית נהריה.

יוכי דוברצקי בעת הזכיה באות מגן שר הרווחה (צילום באדיבות עיריית נהריה)
יוכי דוברצקי בעת הזכיה באות מגן שר הרווחה (צילום באדיבות עיריית נהריה)

דוברצקי  מנהלת בהתנדבות 5  פעמים בשבוע את סניף של"מ בעיר.  הסניף מונה כ-700 מתנדבים (מגיל העשרה ועד גיל הזהב) המתנדבים במגוון רחב של תחומים: חינוך,  רווחה, צרכים מיוחדים, קליטה, קשישים,  חירום ועוד .יוכי, המתנדבת מזה כ-12 שנה מנהלת ביד רמה את שלל ההתנדבויות והמתנדבים השונים.  יוכי מנהלת קשר רציף וקבוע עם העיריה על אגפיה השונים, עם גופי ההתנדבות ועם המתנדבים עצמם על מנת להועיל באופן הטוב ביותר לתושבי העיר הזקוקים לכך, ולתת מענה לכל צורך בזמן אמת.

במקביל היא מארגנת כנסי עיון והעמקה וערבי הוקרה למתנדבים. יוכי, הפועלת במסגרת תקציבית מצומצמת, מעניקה את כולה למען פיתוח ההתנדבות בעיר, ומצליחה לגייס תושבים ומשאבים למען נתינה קהילתית ענפה. "זהו כבוד לזכות במגן השר. אך מאחורי פרס זה אני לא עומדת לבדי", היא אמרה,  "אני מאמינה שאי אפשר לעשות מה שאני עושה לבד ועל כן אני מודה לצוות הנפלא שעומד לצידי".

 

בדוק גם

המטרה: לקבל הכרה כגן מוכר ורשמי. חברי "חיים ביחד" צילום: אדריאן הרבשטיין

גן שלנו מה נחמד הוא

ב-2 בספטמבר ייפתח בקיבוץ עברון גן דו לשוני, ראשון מסוגו בחברה הקיבוצית ובגליל המערבי. ילמדו בו שמונה ילדים יהודים מהקיבוץ ושמונה ילדים ערבים מהכפר מזרעה הסמוך. מאחורי היוזמה עומדת עמותה, שחבריה יהודים וערבים, מאמינים שאפשר גם אחרת ושהשלום מתחיל בתוכנו

יוסי זיגלמן (צילום: יח"צ)

זיגלמן תומך בסודאי: "טובת העיר והתושבים לנגד עיניו"

חבר מועצת העיר נהריה, יוסי זיגלמן מסיעת מחר חדש לנהריה בראשות עו"ד אורן סודאי, הודיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *