בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מחדל יום הזכרון

מחדל יום הזכרון

מחדל כזה עוד לא היה. טקס יום הזכרון הרשמי שנערך מידי שנה בגל-עד בנהריה זוכה לשבחים על היותו מכבד את חללי מערכות ישראל וחללי פעילות האיבה. השנה, הטקס גרם לתסכול ולאכזבה ואף עלו טענות למחדל.

טקס יום הזכרון
טקס יום הזכרון (צילום ארכיון)

לטענת גורמים בעירייה, החברה המפיקה, תבונה מילניום, החליטה על דעת עצמה לערוך הפרדה בין חללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה. כמו כן, השמיטה  החברה מהמצגת את חללי מערכות ישראל ששמות משפחתם מתחילים באותיות ל' ו-מ'. "במחדלים אלה גרמה החברה עוגמת נפש רבה למשפחות השכולות, לציבור כולו, ולעיריית נהריה, אשר שקדה על הכנת הטקס ימים רבים והקפידה על כל פרטיו", נמסר בהודעת העירייה

בעיריית נהריה נשקלת האפשרות לתבוע את החברה שהפיקה של מצגת הנופלים בטקס ערב יום הזיכרון בעיר. בעירייה טוענים למחדלים במצגת שערכה החברה. ראש העירייה ז'קי סבג מחה בפני נציג החברה מיד עם סיום הטקס על ההפרדה והפגיעה בשוויון שיצרה החברה במצגת וזאת בלי לידע את העירייה כלל על פעולתה זו מבעוד מועד.

סבג בערב יום הזכרון
עוגמת נפש למשפחות שכולות. סבג בערב יום הזכרון (צילום: ארכיון)

מחברת תבונה מילניום נמסר בתגובה: "חברתנו מספקת פתרונות ושירותים בתחום הנצחת הנופלים זה שנים רבות למגוון רחב של רשויות מקומיות, בתי יד לבנים ויחידות צבאיות, ותמיד תוך תיאום עם הלקוחות וברגישות המתבקשת כלפי המשפחות השכולות. אנו מכבדים את לקוחותינו ובשל כך לא נוהגים ללבן עניינים שבין החברה ובינם מעל דפי העיתון, בוודאי לא בטרם תהיה לנו הזדמנות ללבן אותם עם הלקוח".

בדוק גם

נעם סאלח (צילום: פרטי)

רוכבים בנעם

מסע האופניים "רוכבים בנעם" לזכרו של נעם סאלח, תושב פרדס חנה- כרכור יתקיים ביום חמישי …

מחריף המאבק. סבג (צילום יעקב רביבו)

חברי האופוזיציה לא הוזמנו לטקס חתימת הסכם הגג בנהריה

שישה חברי האופוזיציה בנהריה: שרית מולכו, אייל וייזר, גוסטבו ספקטור, אורן סודאי, יוסי זיגלמן ואור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *