לראות את האור

טקס יום השואה צוין אמש (ראשון) ערב יום השואה, על ידי  תלמידי מח"ט פסגות באשכול הפיס בהדרכתן של רכזות חינוך חברתי מרגלית עזריה ושרית פלד. מנהלת בית הספר דורית חילאי הקדישה את נאומה למספרם של הניצולים ההולך ומתמעט, מידי חודש בחודשו והתמודדותם הקשה עם החיים, מבחינה כלכלית.

תלמיד כיתה י"א אופק עזרא, שיצא השנה במשלחת לפולין, הקריא קטע מסכם מיומן המסע שלו, בו הודה בהתרגשות רבה, למשפחתו, חבריו ומכריו על האהבה שהוא מקבל מהם. להוריו הודה על הארוחות החמות שהוא זוכה להן מידי יום ויום ושכלום מכל אלה אינו נראה מובן מאליו, לאחר הביקור במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו, מאיידנק, ובאתרים נוספים בהם ניספו יהודים רבים. אופק הזכיר בדבריו, שהמילים היוצאות מפיו מהיום והלאה, יהיו שקולות יותר והתנהגותו תהיה זהירה יותר, כדי לא לפגוע בסובבים אותו.

התלמידות קורל וקנין ועדן לוק ריגשו בשירת השירים, של עופרה חזה "לאורך הים" ושירה של אפרת גוש "לראות את האור" בליווי גיטרה של התלמיד יעקב מכיתה ט'. בסיומו של הטקס הקהל עמד דום, לשירת התקווה.

 

טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה בתיכון בנהריה
טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה בתיכון בנהריה (צילום: פרטי)

בדוק גם

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו: "תתבייש לרקוד על הדם"

כך ענתה מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו אביטל בוחבוט - בורשטיין למהנדס מועצת שלומי טל חמי, כשפנה לממונה על התאגידים והתלונן על היעדר טיפול בגלישת שפכים לחוף בצת המזהם את הנחל

נבו אבוטבול מגוד טאלט (צילום יוסי גנון)

אמן החושים הכי צעיר בישראל

תבחרי מספר", הוא אומר, "אבל שיהיה מספר קשה, לא מאה, מספר בן שלוש ספרות. עכשיו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *