לראות את האור

טקס יום השואה צוין אמש (ראשון) ערב יום השואה, על ידי  תלמידי מח"ט פסגות באשכול הפיס בהדרכתן של רכזות חינוך חברתי מרגלית עזריה ושרית פלד. מנהלת בית הספר דורית חילאי הקדישה את נאומה למספרם של הניצולים ההולך ומתמעט, מידי חודש בחודשו והתמודדותם הקשה עם החיים, מבחינה כלכלית.

תלמיד כיתה י"א אופק עזרא, שיצא השנה במשלחת לפולין, הקריא קטע מסכם מיומן המסע שלו, בו הודה בהתרגשות רבה, למשפחתו, חבריו ומכריו על האהבה שהוא מקבל מהם. להוריו הודה על הארוחות החמות שהוא זוכה להן מידי יום ויום ושכלום מכל אלה אינו נראה מובן מאליו, לאחר הביקור במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו, מאיידנק, ובאתרים נוספים בהם ניספו יהודים רבים. אופק הזכיר בדבריו, שהמילים היוצאות מפיו מהיום והלאה, יהיו שקולות יותר והתנהגותו תהיה זהירה יותר, כדי לא לפגוע בסובבים אותו.

התלמידות קורל וקנין ועדן לוק ריגשו בשירת השירים, של עופרה חזה "לאורך הים" ושירה של אפרת גוש "לראות את האור" בליווי גיטרה של התלמיד יעקב מכיתה ט'. בסיומו של הטקס הקהל עמד דום, לשירת התקווה.

 

טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה בתיכון בנהריה
טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה בתיכון בנהריה (צילום: פרטי)

בדוק גם

"הרומנים של תרשיחא לא פצו פה ולא התלוננו על התנאים שבהם שיכנו אותם". היום, אחרי 60 שנה צילום: איילת קורן

אנחנו כולנו מאותו הכפר

הצד של תרשיחא של הכרתם. הידעתם שבסוף שנות ה-40, תחילת ה-50, דיברו בכפר הערבי שתי שפות? רומנית וערבית? בתחילת השבוע התקיים במושב מעונה מפגש מרגש של בני הקהילה הרומנית של תרשיחא. היו שם זקנים, ניצולי שואה, שהגיעו ארצה באונייה, וילדיהם, שחלקם נולדו בכפר, ובעיקר היו שם הרבה זיכרונות יפים

פסטיבל כרמיאל 2018 מופע הפתיחה - צילום אלכס הובר (4)

המועמד לראשות העיר גיורא שצקין: "פסטיבל המחול כרמיאל מיצה עצמו"

המועמד לראשות העירייה גיורא שצקין מציע לשנות את המתכונת של הפסטיבל ולתת דגש על מעורבות גדולה יותר של תושבי העיר למעשה להפכו לפסטיבל יותר מקומי מאשר ארצי ובינלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *