בית / גליל מערבי / נדל"ן גליל מערבי / כאן ייבנו 177 יחידות דיור

כאן ייבנו 177 יחידות דיור

אפשר להגיד שהחיינו. נראה שפרויקט פינוי בינוי במתחם רחוב פינסקר בלב העיר נהריה הוא חלום שיתגשם בקרוב. בשבוע שעבר מתחם פינסקר הוצף בשלטים של הועדה המחוזית לתכנון ובנייה, חתום על ידי האדריכל אלכס שפול, יו"ר הועדה, שהודיע על הפקדת התוכנית. מתחם פינסקר נכלל במסגרת תוכנית הלאומית של משרד השיכון במסגרתו בתים שיושבים על שטח רחב ייהרסו ובמקום ייבנו בניינים בתוספת אחוזי בנייה משמעותית.

מתחם פינוי בינוי פינסקר
מתחם פינוי בינוי פינסקר בנהריה (צילום: רותם כבסה)

ההחלטה על הכרזת מתחם פינסקר כמיועד לפינוי בינוי התקבלה לפני עשור, אך משא ומתן ארוך נערך עם בעלי הדירות מול היזמים. בשנת 2008 לפני חמש שנים מועצת העיר נהריה האריכה את התוקף של התוכנית לעוד שבע שנים.

כעת מתוכנן בפינסקר מהפך. הדירות קטנות, משתרעות על שטח של מאות דונמים על פני 4 חלקות. במסגרת התוכנית יהרסו 9 בניינים ישנים, בני שתי קומות, ו-4 יחידות דיור בכל מבנה ובמקומם ייבנו 177 יחידות דיור חדשות בבניינים של עד 12 קומות, עם חזית מסחרית לרחוב ויצמן של 508 מ"ר. בשטח התוכנית מוקצה שטח פתוח לצרכי הציבור, ויוקם בו חניון תת קרקעי.

לפני כשנתיים חתמה חברת הבנייה י. כוכב ובניו חתמה על עסקת פינוי בינוי הראשונה בנהריה במשך שנה ניהלה החברה משא ומתן עם נציגי הדיירים במתחם "הפינה" ברחוב שי עגנון -פינת הנרייטה סולד. בפרויקט העונה לשם "כוכב טאוור" ייבנו 38 דירות של 4-5 חדרים, מיני פנטהאוז ופנטהאוזים מפוארים, בשני בניינים בני שמונה קומות. במסגרת הפרויקט הפרויקט הכולל של משרד השיכון ייבנו בסך הכל132 יחידות דיור ו-1100 מ"ר לצורכי מסחר.

בדוק גם

אלכס יאנג (צילום: לילך וייס/מנהלת הליגה)

עירוני נהריה נשארה בליגה אחרי 76:77 דרמטי על מכבי אשדוד

עירוני נהריה הבטיחה הערב (חמישי) את הישארותה בליגת העל, אחרי ניצחון 76:77 דרמטי על מכבי …

צילומים אדריאן הרבשטיין

קולינריה תל אביבית בנהריה

 דני זוגלובק, חוזר לעסק המשפחתי ופותח מעדניה ייחודית  בשיתוף פעולה עם מיטמרקט. תחת הכותרת "קולינריה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *