בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / יתומי צוק איתן: תמונה אחת שהובילה למפגש מרגש בכיבוי אש

יתומי צוק איתן: תמונה אחת שהובילה למפגש מרגש בכיבוי אש

מוריה ויואל אשכנזי
מוריה ויואל אשכנזי (צילום: כיבוי אש מחוז חוף)

מחווה מרגשת למשפחת אשכנזי מרחובות ששכלה את יקירה רס"ל יאיר אשכנזי במבצע צוק איתן. רעייתו מוריה וילדיהם הוזמנו על ידי מפקד תחנת כיבוי אש טבעון רשף ישראל גירון ליום חוויתי בתחנת כיבוי אש הראשית בחיפה.

בבוקר ה-25 ליולי נהרג אשכנזי, יליד העיר נהריה בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. אשכנזי בן 36 לוחם בחטיבת המילואים של בה"ד 1.הותיר אחריו את הורים, רעייתו מוריה, ושלושה ילדים, הקטנה בהם בסך הכל בת חמישה חודשים. בין התמונות ששחררה רעייתו  לשימוש התקשורת בלטה תמונה אחת ממסיבת יום ההולדת של בנו האמצעי ובה מצולם יאיר עם שני בניו אמיר ויואל ועוגת יום ההולדת שהכינה מוריה בצורת רכב כיבוי.

מוריה אלמנתו של יאיר אשכנזי ז"ל עם מפקד כיבוי אש ישראל גירון
מסע של חיים. מוריה אשכנזי ורשף גירון מחזיקים בתמונתו של יאיר ז"ל

התמונה לא נעלמה מעיניו של רשף גירון, ובו במקום גמלה בליבו ההחלטה לצור קשר עם מוריה. מסתבר שלבנו יואל זיקה עמוקה לכבאות ולא בכדי טרחה האם להכין עוגת כבאית. רשף גירון הזמין את המשפחה יחד עם כל החברים ליום חוויתי בתחנת הכיבוי בחיפה. לצד הסברים על הרכבים ואמצעי הכיבוי השונים, על ציוד המיגון הייחודי ללוחמי האש ועל הסכנות האורבות ללוחמי האש, התנסו הילדים בגלישה בעמוד הכבאים המפורסם, וזכו להתיז מים בעזרת זרנוק אמיתי. בסיום קיבלו כל הילדים תעודה המעידה על השתתפותם בהכשרת כיבוי בסיסית.

מוריה אשכנזי והילדים ביום חוויתי בתחנת כיבוי אש בחיפה
מוריה אשכנזי והילדים ביום חוויתי בתחנת כיבוי אש בחיפה (צילומים: כיבוי אש מחוז חוף)

בדוק גם

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו: "תתבייש לרקוד על הדם"

כך ענתה מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו אביטל בוחבוט - בורשטיין למהנדס מועצת שלומי טל חמי, כשפנה לממונה על התאגידים והתלונן על היעדר טיפול בגלישת שפכים לחוף בצת המזהם את הנחל

נבו אבוטבול מגוד טאלט (צילום יוסי גנון)

אמן החושים הכי צעיר בישראל

תבחרי מספר", הוא אומר, "אבל שיהיה מספר קשה, לא מאה, מספר בן שלוש ספרות. עכשיו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *