בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / יחידה להפריה חוץ גופית החלה לפעול בבית חולים נהריה

יחידה להפריה חוץ גופית החלה לפעול בבית חולים נהריה

הפריה חוץ גופית בבית חולים נהריה
הפריה חוץ גופית (צילום: רוני אלברט)

השבוע החלה לפעול יחידה להפריה חוץ גופית (IVF) במרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה. היחידה נבנתה לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר וכללה רכישת ציוד חדיש ומשוכלל, האמור לספק יכולות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם לצורך טיפולי ההפריה שיתבצעו בה. היחידה תספק מענה לבעיות פוריות לאוכלוסיה של למעלה מ-600 אלף איש. בראש היחידה עומד ד"ר נתן לויט, רופא מנוסה בתחום, והיא מהווה חלק מהאגף לבריאות האישה.

בראש היחידה עומד ד"ר נתן לויט, רופא מנוסה בתחום והיא מהווה חלק מהאגף לבריאות האישה. ד"ר לויט: "היחידה החדשה ערוכה לבצוע מגוון רחב של טיפולי פוריות בנשים ובגברים הכוללים בין היתר מיקרומניפולציה, הקפאת ביציות, שימור פוריות, הקפאת עוברים בטכנולוגיות חדישות ועוד".

בקרוב צפוי להירכש אינקובטור משוכלל המסוגל באמצעות מצלמה לעקוב אחר התפתחות הביצית המופרית מרגע ההפריה ועד הפיכתה לעובר ועל ידי כך לברור את העוברים המתפתחים בצורה האופטימאלית ביותר, דבר המגדיל את הסיכוי להריון.

פרופ' יעקב בורנשטיין, מנהל האגף לבריאות האישה ומשנה לדיקן הפקולטה לרפואה בגליל: "לאחר שנים של מאבק של ד"ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי, ושלי, ובסיוע משרד הבריאות, הצלחנו להקים ולהפעיל יחידה להפריה חוץ גופית שתשרת את הגליל. האגף לבריאות האישה מגיש את השירותים המתקדמים ביותר בתחום גינקולוגיה, פוריות ומיילדות ומהווה כיום מרכז שלישוני אליו מופנות נשים להתערבויות וניתוחים מורכבים, מחיפה וצפון הארץ"

ד"ר מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי: "פתיחת היחידה להפריה חוץ גופית מצטרפת לפתיחת 10 מחלקות ויחידות חדשות שישרתו לא רק את תושבי הגליל המערבי אלא גם את תושבי הגליל העליון, רמת הגולן והקריות. צוות רפואי מקצועי, יחד עם טכנולוגיות חדישות, הן בשורה גדולה ואנו ערוכים לתת מענה מיידי לזוגות הרבים שכבר פנו אלינו בחודשים האחרונים, עם היוודע דבר פתיחתה של היחידה להפריה חוץ גופית. היחידה החדשה נפתחה הודות לסיוע ותמיכה בלתי פוסקת של משרד הבריאות על כל אגפיו בראשות המנכ"ל פרופ' רוני גמזו, שכל העת פועלים ללא לאות לפיתוח הרפואה בפריפריה. בימים אלה נמצא בעיצומו פרויקט בניית האגף החדש לבריאות האישה בעלות 190 מיליון שקלים והיחידה מהווה חלק בלתי נפרד ממנו".

 

 

בדוק גם

המרכז הרפואי זיו - צילום המרכז הרפואי זיו

התפרצות העכברת; "אם יש חשד לבוא להיבדק"

חשש לקיומה של מחלת הלפטוספירוזיס Leptospirosis (עכברת ) במקורות מים טבעיים, ברמת הגולן. תשעה בני אדם …

משה קונינסקי. צילום - אלכס הובר

איך זה שבכרמיאל אין מלון אחד לרפואה?

בתי המלון של משה קונינסקי. המועמד לראשות העירייה מתכוון לשנות את המצב   המועמד לראשות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *