בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / יוקם בית עלמין אזרחי בנהריה

יוקם בית עלמין אזרחי בנהריה

בשורה לציבור הרחב בנהריה. בית עלמין אזרחי יוקם בתוך כחודשיים בנהריה. כך עולה מפגישה שהתקיימה השבוע בלשכתו של ראש עיריית נהריה, ז'קי סבג, עם צוות מתכננים וביניהם אדריכל אלישע מור, הקונסטרוקטור, יצחק גרוס, היועץ חזאן באסם ויו"ר המועצה הדתית, מרדכי וקנין, במטרה להתחיל בהקמת בית עלמין אזרחי חלופי לתושבי העיר שאינם יהודים.
לפני מספר שבועות הודיעה גם עיריית מעלות- תרשיחא על הקמת חלקת קבורה לתושבים לא יהודים.

בחודש מאי פורסם  ב"צפון -1" על גינדי דרוביצקי אב שכול מנהריה שהיה בטוח שייקבר בחלקת הורים שכולים בבית העלמין הישן.  אבל אז התברר שהיא לא מיועדת למי שאינו יהודי, והחלה מסכת של ביורוקרטיה מהולה בהלכות הדת היכן ייקבר. לאחר שכבר נקבע מועד הלוויה בחלקת הקבורה בשלומי, ביטל ראש המועצה את ההלוויה ודרוביצקי נקבר בחלקה בעכו בעלות קבורה של 12 אלף שקלים.

סבג הסביר: "בעקבות פניות של משפחות רבות בנהריה, אשר נאלצו לחפש בתי עלמין חלופיים, החלטתי להקים בית עלמין אזרחי חלופי של נהריה". במפגש סוכם להכשיר חלקה בסמוך לבית העלמין החדש, בו יקברו תושבי נהריה שאינם יהודים, וזאת כדי למנוע מהמשפחות את עגמת הנפש הכרוכה בחיפוש אחרי בתי עלמין אזרחיים בסביבה. סבג הנחה את הצוותים להתחיל בעבודה, להכשיר קרקע, לגדר, ולהכין את התשתית הראויה לקבורה בבית העלמין.

ז'קי סבג, דימה אפשטיין וצוות התכנון להקמת בית עלמין אזרחי בנהריה
ז'קי סבג, דימה אפשטיין וצוות התכנון להקמת בית עלמין אזרחי בנהריה (צילום: דוברות עיריית נהריה)

בדוק גם

אוריאל מלכה קובע מזוזה במטה - צילום אלכס הובר

רינה גרינברג פתחה את מטה הבחירות

  רינה גרינברג, המתמודדת על ראשות העירייה, פתחה את מטה הבחירות שלה. אני מציגה עשייה …

יואב קליין - צילום אלכס הובר

יואב קליין הצטרף למשה קונינסקי: "אני לא מחפש לעצמי תפקיד"

יו"ר ההסתדרות במרחב, שהצטרף השבוע לרשימת "רק כרמיאל", מצהיר: "ברגע שקונינסקי יסטה מהקו שלי בנושא העובדים, אני שם את המפתחות. הנאמנות שלי היא קודם כל לעובדים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *