בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / יוקם בית עלמין אזרחי בנהריה

יוקם בית עלמין אזרחי בנהריה

בשורה לציבור הרחב בנהריה. בית עלמין אזרחי יוקם בתוך כחודשיים בנהריה. כך עולה מפגישה שהתקיימה השבוע בלשכתו של ראש עיריית נהריה, ז'קי סבג, עם צוות מתכננים וביניהם אדריכל אלישע מור, הקונסטרוקטור, יצחק גרוס, היועץ חזאן באסם ויו"ר המועצה הדתית, מרדכי וקנין, במטרה להתחיל בהקמת בית עלמין אזרחי חלופי לתושבי העיר שאינם יהודים.
לפני מספר שבועות הודיעה גם עיריית מעלות- תרשיחא על הקמת חלקת קבורה לתושבים לא יהודים.

בחודש מאי פורסם  ב"צפון -1" על גינדי דרוביצקי אב שכול מנהריה שהיה בטוח שייקבר בחלקת הורים שכולים בבית העלמין הישן.  אבל אז התברר שהיא לא מיועדת למי שאינו יהודי, והחלה מסכת של ביורוקרטיה מהולה בהלכות הדת היכן ייקבר. לאחר שכבר נקבע מועד הלוויה בחלקת הקבורה בשלומי, ביטל ראש המועצה את ההלוויה ודרוביצקי נקבר בחלקה בעכו בעלות קבורה של 12 אלף שקלים.

סבג הסביר: "בעקבות פניות של משפחות רבות בנהריה, אשר נאלצו לחפש בתי עלמין חלופיים, החלטתי להקים בית עלמין אזרחי חלופי של נהריה". במפגש סוכם להכשיר חלקה בסמוך לבית העלמין החדש, בו יקברו תושבי נהריה שאינם יהודים, וזאת כדי למנוע מהמשפחות את עגמת הנפש הכרוכה בחיפוש אחרי בתי עלמין אזרחיים בסביבה. סבג הנחה את הצוותים להתחיל בעבודה, להכשיר קרקע, לגדר, ולהכין את התשתית הראויה לקבורה בבית העלמין.

ז'קי סבג, דימה אפשטיין וצוות התכנון להקמת בית עלמין אזרחי בנהריה
ז'קי סבג, דימה אפשטיין וצוות התכנון להקמת בית עלמין אזרחי בנהריה (צילום: דוברות עיריית נהריה)

בדוק גם

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו: "תתבייש לרקוד על הדם"

כך ענתה מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו אביטל בוחבוט - בורשטיין למהנדס מועצת שלומי טל חמי, כשפנה לממונה על התאגידים והתלונן על היעדר טיפול בגלישת שפכים לחוף בצת המזהם את הנחל

נבו אבוטבול מגוד טאלט (צילום יוסי גנון)

אמן החושים הכי צעיר בישראל

תבחרי מספר", הוא אומר, "אבל שיהיה מספר קשה, לא מאה, מספר בן שלוש ספרות. עכשיו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *