בית / גליל מערבי / נהריה / "הזמן עובר מהר, הזיכרונות לא נשכחים"

"הזמן עובר מהר, הזיכרונות לא נשכחים"

15 שנה עברו מאז נסיגת צה"ל מלבנון. התאריך 24 למאי, שנת 2000, באישון לילה יצא צה"ל באופן חד צדדי מדרום לבנון אחרי עשרות שנים של קרבות קשים, מאז שנת 1982 וימי מלחמת שלום הגליל. מאז, השקט באזור מתעתע, מתרחשים שני אירועי חניבעל מהקשים שייזכרו בהיסטוריה של מדינת ישראל.

עוד באותה שנה לנסיגה בחודש אוקטובר בפיצוץ נגמ"ש בהר דב, נחטפים גופותיהם של החיילים: עומר סוועד, בני אברהם ועדי אביטן. בשנת 2006 נחטפו ממוצב זרעית הסמוך לגבול, אודי גולדווסר אלדד רגב, ונפתחה מלחמת לבנון השנייה. תא"ל אליעזר בן הרוש, כיום קצין החימוש הראשי של צה"ל, היה שם ברגעים האחרונים כשצה"ל יצא מלבנון.

בימים ההם שימש קצין חימוש ביק"ל בדרגת סגן אלוף ונזכר איך ישב על מיטה צרפתית בשדה הקרב שכבר כל הקירות היו ריקים, ורק חלם שיעבור שוב בלבנון, בדרך לנופש באחת הערים המרכזיות באירופה. שנה לאחר המלחמה הוא מונה לקצין החימוש של אוגדה 91, תפקיד שמילא במשך שנתיים, והיה חשוב מאוד למערך הלחימה, האבטחה והבקרה מול האויב – חיזבאללה, שהשתלט מהרגע הראשון על גדר הגבול. הוא לא יישכח את חברו והקצין שלו מפקד יק"ל תא"ל ארז גרשטיין, שנהרג במרג' עיון.

בן הרוש, בן 49 נשוי ואב לשלוש בנות, יליד מושב מגדים בחוף הכרמל, חי ונושם את שטח לבנון עוד מהימים שהיה חייל צעיר. שטח לחימה קשה, שדה קרב אכזרי, שהוא לא יישכח לעולם. בשנה שעברה סגר מעגל כשראש המטה הכללי היוצא, רא"ל בני גנץ מינה אותו לקצין החימוש הראשי של צה"ל. לא עברו שבועיים מכניסתו לתפקיד ונפתח מבצע צוק איתן. כמו שאר סיפורי הגבורה שאנו שומעים על מלחמות העבר, גם תא"ל בן הרוש נזכר ביום הנסיגה מדי שנה במפגש עם חברים. מבחינתו החברותא ממשיכה, כאילו לא היה דבר ומהווה סמל חשוב.

בן הרוש: "הזמן עובר מהר, הזיכרונות לא נשכחים. החברים שאיבדנו בדרך, הנאמנות שלנו לאנשי צבא דרום לבנון באותה התקופה וקליטת בארץ, והמתח והשעון הקשות של סוף המבצע, שרק ייחלנו שייגמר ללא הרוגים או חטופים".

הסיפור המלא יפורסם מחר ב:"צפון 1".

"למרות הכל, הנסיגה הייתה צעד נכון". תא"ל אליעזר בן הרוש (צילום: דובר צה"ל)
"למרות הכל, הנסיגה הייתה צעד נכון". תא"ל אליעזר בן הרוש (צילום: דובר צה"ל)

בדוק גם

הבנייה בחוף אכזיב (צילום: אדריאן הרבשטיין)

נכשל הליך הידברות בין היזמים בחוף אכזיב למטה המאבק 

השבוע דיווחו אזרחים על עבודות חריגות  על שפת המים וחפירות טרקטורים בסמוך למפעל איתנית בחוף …

IMG-20180224-WA0375

התחזית: שלג בכרמיאל בחודש יולי

נשמע כמו חלום? תלוי איך מסתכלים על זה. הבלט הלאומי הרוסי על הקרח סנט פטרסבורג יעלה בפסטיבל כרמיאל הקרוב את "מפצח האגוזים", הקלאסיקה של כל הזמנים, בהפקה מושקעת שלא נראתה כמותה. יותר מ-40 רקדנים בתלבושות הוט קוטור, תפאורה מרהיבה שנבנתה בעבודת יד וסיפור אחד קסום על ילדה שקיבלה במתנה בובה מיוחדת במינה. אם תרצו, אין זו אגדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *