יום שבת , ינואר 19 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בן 3 נמצא משוטט על שפת הכביש הסואן
המקום בו נמצא הפעוט
המקום בו נמצא הפעוט

בן 3 נמצא משוטט על שפת הכביש הסואן

"אני לא אשתוק עד שהגן ייסגר או לחילופין שצוות הגננות והמטפלות יניחו את המפתחות ויעזבו" כך הודיעה היום (שני) אמו של פעוט בן 3 שנמצא אתמול ( ראשון) מחוץ לגן הילדים מבלי שצוות המטפלות ישימו לב.

מדלן מיארה כהנא בת ה- 36 מנהריה, אם חד הורית לארבעה ילדים (9 וחצי, 7, 5 וחצי, ו-3) הגישה היום (יום שני) תלונה במשטרת נהריה כנגד צוות הגננות והמטפלות בגן  ילדים בעיר, בגין רשלנות בהשגחה על  בנה.

אתמול היה לכאורה אמור להיות יום לימודים רגיל לבנה, אלא שזה היה היום בו הוא ניצל מאסון. בשעות הצהריים, רגע לפני סיום יום הלימודים התקשרה מדלן לחברתה אשר בתה לומדת באותו הגן וביקשה שתוציא גם את בנה. החברה הסכימה. כשהגיעה החברה לגן פגשה את בתה ברחבת החצר. אלא שהתמהמה ברחבה כששוחחה עם אמהות אחרות. בינתיים, מחוץ לכותלי הגן, התחוללה דרמה מבלי שאף אחד ישים לב.

בתה הבכורה של מדלן, בת ה- תשע וחצי בלבד, ואחיה בן השבע הבחינו באופן מקרי לחלוטין, כשהם עצמם בדרך חזרה הביתה מהלימודים, באחיהם הפעוט בן השלוש, עומד על שפת הכביש בקרבת הבית ותיק החפצים שלו על גבו.

הילדים אחזו בידו של הפעוט ויחד איתו צעדו לביתם. בהגעתם הביתה הקישו בדלת. האם שפתחה הבחינה בשלושה מילדיה. הילדה שאלה את אמה, האם היא הביאה את אחיה הביתה מהגן. האם הזדעזעה מהשאלה והשיבה מיד שלא. לאחר ברור עם הילדה גילתה האם את שאירע ומיהרה לגן הילדים. כשהגיעה, שאלה את המטפלת שעמדה בכניסה איפה בנה. המטפלות החלו בחיפושים וגילו- שהפעוט איננו.

המקום בו נמצא הפעוט
הגננות ביקשו סליחה. המקום בו נמצא הפעוט (צילום: מדלן מיארה כהנא)

לאחר שנבהלו, האם הודיעה להם 'אור בבית', נזפה בהם על חוסר ערנותן ועזבה את המקום בסערה. מדלן: "אני פשוט התחלתי לצרוח עליהן והודעתי להן שהמקרה הזה לא יעבור להן בשתיקה ויהיה מזה ברדק שלם ושאני מתכוונת לפנות למפקחת בנושא".

מדלן הגיעה לביתה והטלפונים לא פסקו. המטפלות צלצלו מספר פעמים. בפעם הראשונה מדלן שוחחה עם אחת מהן ולאחר מכן כבר הפסיקה לענות. זמן מה לאחר מכן, לאחר שכל הילדים פוזרו לביתם, הגיעו כל המטפלות שנכחו באותו היום לגן, לביתה של מדלן בניסיון להתנצל. "הן דפקו לי בדלת הבית. הודעתי להן שאני לא מעוניינת לשמוע את ההסברים וביקשתי שיתרחקו, הן התעקשו לדבר איתי. פתחתי את חלון המטבח ודרכו הודעתי להן שאני לא מתכוונת לשתוק. הן ביקשו להתנצל ואני אמרתי להן 'עכשיו אתן באות להתנצל?! שאלתי אותן אם היה להן את הפרצוף להראות את עצמן בדלת הבית שלי כשבדקות אלה הייתי צריכה לשבת שבעה על הבן שלי?"

המטפלות עזבו את המקום והמשיכו את הטלפונים. בשעה תשע בערב יצרה קשר המפקחת על הגנים מטעם משרד החינוך, עם מדלן. את הדיווח על המקרה היא קיבלה כבר מהמטפלות. מדלן הודיעה למפקחת כי בכוונתה לפנות לעיתונות ואף להגיש תלונה במשטרה עוד אמרה למפקחת כי הנושא לא יועבר לסדר היום, עד שצוות המטפלות והגננת שנכחו באותו היום בגן יניחו את המפתחות ויעזבו. מחר, (שלישי), צפויה המפקחת להגיע לנהריה ולשוחח עם האם בנושא.

מדלן: "הבן שלי היה נתון לחסדי שמים בלבד. אני לא אמורה להתפלל בכל יום שהבן שלי יחזור מגן ילדים בריא ושלם. המטפלות והגננות צריכות להיות עירניות. מבחינתי הקרנבל רק יוצא לדרך עכשיו ואני לא אשקוט עד אשר מי שהיו אמורות להשגיח לא יהיו שם. יש מקומות עבודה שבהם צריך להיות אפס טעויות כי מדובר בחיי אדם. וכך זה בגן ילדים".

תגובת העירייה: "עיריית נהריה מתנצלת על המקרה ורואה בחומרה רבה את האירוע. העירייה פועלת ותפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה למנוע הישנות מקרים כגון אלה".

 טרם התקבלה תגובת משרד החינוך.

 

בדוק גם

רוצים גן. ההורים מול המועצה. צילום: ליאור טנא

הורים במושב דור פנו בדרישה לפתיחת גן ילדים

להורים לילדים בגיל הרך במושב דור התברר שגם בספטמבר הקרוב לא ייפתח גן ילדים במושב, …

4 תגובות

 1. צביה ניו יורק

  קוראת, משפשפת את עייני ולא מאמינה
  חוק דין ועונש לכל אדם המזלזל בחיי כל ילד !!!!
  למען יראו ויראו לפטר ולהעניש בחומרה כל מי שקשור לפרשה !!!!
  ולמפקחת משרד החינוך :
  עשי את עבודתך נאמנה ותבטלי את רשיונה של הגננת והמטפלות .
  מ ז ע ז ע !!!

 2. לכי עם זה כי את צודקת
  שאנחנו היינו קטנות והוכנו והוטרדנו עי הגננת ואימי אמרה שתפנה למפקחת הגננות הפכו את היוצרות למרות שגננת אחת רצתה להעיד השופט פסק נגדנו שאימי באה לצעוק על הגננות שהיו ילדים קטנים בגן
  שווה לבדוק מה השתנה מאז

 3. עופר ארוס

  פשוט מזעזע המקרה הזה..וברוך השם שכך ניגמר המקרה..ובדרך נס לא אירע אסון..השנה רק התחילה וכבר טעות חמורה מה יהיה..אני שמח לשמוע שהילד תחת השגחה אלוהית…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *