בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נהריה: פעוט עמד בחדר השירותים בגן מרוח בצואה במשך שעה

נהריה: פעוט עמד בחדר השירותים בגן מרוח בצואה במשך שעה

גן ארז בנהריה הגננת (צילום: תאיר פז)
גן ארז בנהריה הגננת (צילום: תאיר פז)

מרי ממן, אם לחמישה מנהריה, קיבלה טלפון מגן הילדים ארז בשכונת יוספטל בנהריה. על הקו הייתה הגננת שהודיעה לה כי, בנה הפעוט (3 וחצי) פספס במכנסיים ויש צורך לבוא לקחת אותו, כיוון שאין לו בגדים להחלפה והיא והסייעות לא יכולות לנקות ולהחליף לו. גן ארז הוא גן עירוני המפוקח על ידי משרד החינוך.

ממן הגיעה לגן לאחר כ-40 דקות. לדבריה, המחזה שראתה זעזע אותה: "הגעתי לגן מאופקת, אך הייתי בבהלה ובפאניקה מלראות את המחזה שראיתי _ הבן שלי עומד בשירותים, בוכה ומרוח בצואה בבגדים ובכל חלקי הגוף. הוא היה אדום בלחיים, מזיע ועמד ליד האסלה, שהייתה מלוכלכת מבפנים ומבחוץ עם זבובים שהתעופפו מעל. הגננת עברה לשגרה רגילה ולא התייחסה אליו בכלל, כולל הסייעת". לדבריה, כלל לא ידעה שצריך להביא בגדים להחלפה וזוהי הפעם הראשונה שקרה לבנה מקרה כזה.

בעקבות המקרה, מספרת ממן כי בנה חזר למצוץ אצבע, להתעורר בשעות מוקדמות מאוד בבוקר ואף לא רצה ללכת לגן במשך שבוע. ממן: "אני לא עוברת לסדר היום, כל הסבר שיינתן לא מתקבל מבחינתי, הילד שלי הוזנח והושפל. מה, הוא חפץ או כלב שלא מתייחסים אליו כראוי? איפה נשמע שילד יעמוד כמעט שעה בתוך חדר שירותים ללא אוויר בצחנה עם צואה?".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "מפקחת על הגנים מטעם משרד החינוך, קיימה בירור עם הגננת וכמו כן נערך בירור עם הסייעת על ידי מנהלת מדור גני ילדים. בהתאם להוראות המפקחת ולצורך הסדרת הנושא לשביעות רצון כל הנוגעים בדבר הוחלט להעביר את הגננת והסייעת לגן אחר". ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "האירוע טופל באופן רב מערכתי ורב מקצועי, בשיתוף הרשות המקומית והפיקוח על הגיל הרך בחינוך הממלכתי דתי".

 

בדוק גם

"הרומנים של תרשיחא לא פצו פה ולא התלוננו על התנאים שבהם שיכנו אותם". היום, אחרי 60 שנה צילום: איילת קורן

אנחנו כולנו מאותו הכפר

הצד של תרשיחא של הכרתם. הידעתם שבסוף שנות ה-40, תחילת ה-50, דיברו בכפר הערבי שתי שפות? רומנית וערבית? בתחילת השבוע התקיים במושב מעונה מפגש מרגש של בני הקהילה הרומנית של תרשיחא. היו שם זקנים, ניצולי שואה, שהגיעו ארצה באונייה, וילדיהם, שחלקם נולדו בכפר, ובעיקר היו שם הרבה זיכרונות יפים

פסטיבל כרמיאל 2018 מופע הפתיחה - צילום אלכס הובר (4)

המועמד לראשות העיר גיורא שצקין: "פסטיבל המחול כרמיאל מיצה עצמו"

המועמד לראשות העירייה גיורא שצקין מציע לשנות את המתכונת של הפסטיבל ולתת דגש על מעורבות גדולה יותר של תושבי העיר למעשה להפכו לפסטיבל יותר מקומי מאשר ארצי ובינלאומי

תגובה אחת

  1. מקרה דומה קרה לנו לפני מספר שנים בגן במרכז נהריה, אבל השתיקו אותנו בטענת זה מה יש ואלו הנהלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *