יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בית חולים נהריה אומר תודה לתורמים

בית חולים נהריה אומר תודה לתורמים

בבית החולים לגליל המערבי נהריה ערכו בשבוע שעבר אירוע הוקרה מיוחד לקהילות היהודיות בארה"ב, שתרמו להקמת המחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון הממוגן) על שם לגסי הריטג'.

בטקס השתתפו כ-150 איש, בהם נשיאת עמותת ידידי בית החולים, רעיה שטראוס בן-דרור, נשיאת העמותה האמריקאית של ידידי בית החולים, זואי רייקיס, משלחת של נציגים ממספר קהילות יהודיות בארה"ב, ראשי רשויות מקומיות, נציגי הסוכנות היהודית, חברי הנהלת המרכז הרפואי ועוד.

שטראוס בן-דרור ציינה בדבריה את הקשר המיוחד של המרכז הרפואי והאזור עם הקהילות היהודיות בארה"ב באמצעות פרויקט "שותפות ביחד" של הסוכנות היהודית, קשר שמתבטא בתמיכה בזמני חירום ובשגרה.

בבניית המחלקה הממוגנת הושקעו כ-120 מיליון שקלים, והיא נבנתה כחלק מהפקת הלקחים ממלחמת לבנון השנייה. המחלקה ערוכה לתת מענה קונוונציונאלי ולא קונוונציונאלי בעת חירום. האורחים מארה"ב התקשו להסתיר את התרגשותם כשסיירו בחדר הלם, במיון ילדים ובשאר אגפי המיון. בהמשך סיירו האורחים גם במתחם התת קרקעי של המרכז הרפואי.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום: "זהו יום מרגש עבורנו. מגיעה תודה לממשלת ישראל ולמשרדי הבריאות והאוצר על סיועם הרב. יחד עם רעיה שטראוס וידידי בית החולים בארה"ב פעלנו כדי להשלים את מטרתנו להעניק לתושבי הגליל מחלקה לרפואה דחופה ברמה גבוהה ומקצועית שנותנת תחושה נוחה לבאי המרכז הרפואי. אני רוצה להודות לכל מי שהיה שותף להשלמת הפרויקט החשוב ואני בטוח שנזכה לשיתוף פעולה פורה גם בקידום הפרויקטים הבאים שעומדים בפתח – השלמת האגף לבריאות האשה ובנייתו של מרכז הלב".

ההתרגשות היתה גדולה. ד"ר מסעד ברהום, רעיה שטראוס וזואי רייקיס (צילום: רוני אלברט)
ההתרגשות היתה גדולה. ד"ר מסעד ברהום, רעיה שטראוס וזואי רייקיס (צילום: רוני אלברט)

בדוק גם

מרוץ הלילה של נהריה, צילום שאטרסטוק

מרוץ הלילה של נהריה

מרוץ הלילה של נהריה יתקיים זה השנה החמישית, בחול המועד סוכות, בהנחיית מירי נבו ובהשתתפות …

אשר שמואלי (צילום: פרטי)

רשימת שמואלי: ראשי וחברי ועדים למועצת העיר נהריה

יו"ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי שלף השבוע את השפן מהכובע, כשהודיע שיתמודד למועצת העיר נהריה ברשימה עצמאית, שכל חבריה ראשי וחברי ועדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *