בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בית החולים נהריה יפצה אשה בכרבע מיליון שקלים

בית החולים נהריה יפצה אשה בכרבע מיליון שקלים

בית החולים לגליל המערבי בנהריה יפצה אשה ב-230 אלף שקלים, לאחר שפעולת גרידה שביצע בה לאחר הפסקת הריון הסתבכה וסיכנה את חייה. כך נקבע השבוע
בהסכם פשרה שהושג בין בא כוח התובעת עו"ד רשאד סלים מכרמיאל לבין המדינה  משרד הבריאות, האחראי על בית החולים. ההסכם הוגש לבית המשפט השלום בקריות וקיבל תוקף של פסק דין.

פיצוי צודק. עו"ד סלים (צילום: אישי)
פיצוי צודק. עו"ד סלים (צילום: אישי)
בית חולים נהריה
בית החולים נהריה (צילום: דוברות בית חולים נהריה)

הפרשה התרחשה בשנת 2004. התובעת, כיום בת 48, תושבת האזור, נשואה, אם לשבעה ילדים, שעברה שתי הפלות טבעיות, הופנתה בשבוע השישי להריונה על ידי רופאת הנשים בקופת החולים לבית החולים בנהריה עקב חשד להפלה בלתי שלמה, דימום וכאבים. ועדה להפסקת הריון בבית החולים אישרה בקשתה להפסקת ההריון והתובעת התקבלה לאשפוז יום לצורך הפסקת הריון וביצוע גרידה.

בכתב התביעה טענה עו"ד סלים, כי בשל מחדלים מצד בית החולים, פעולת הגרידה שהיא הליך רפואי פשוט ומקובל, הסתבכה ועקב כך לקתה האשה בזיהומים קשים שסיכנו את חייה. לראיה -היא אושפזה למשך 20 ימים. במהלך האשפוז נכרת רחמה והיא קיבלה טיפולים אינטנסיביים. לכתב התביעה צורפה חוות דעת של

פרופ' אלכסנדר נרי, מומחה בגינקולוגיה ומיילדות, שהדגיש כי לתובעת לא ניתן טיפול אנטיביוטי מונע טרם פעולת הגרידה, בעיקר נוכח העובדה שכשבועיים לפני כן סבלה מדימום ואובחנה אצלה הפלה לא שלמה, מה שהיווה, לטענת פרופ' נרי, קרקע פוריה להתרבות חיידקים וחייבו זהירות יתר וטיפול אנטיביוטי מונע.

בכתב ההגנה כפר בית החולים בנאמר בכתב התביעה וטען שלא הייתה כל התרשלות מצידו. נטען, כי הטיפולים בבית החולים בוצעו על פי המקובל ולא הייתה בהם כל רשלנות. לטענת בית החולים, הזיהום בו לקתה התובעת הוא סיכון ידוע ונלווה לפעולות פולשניות ולא הייתה על בית החולים החובה לתת טיפול אנטיביוטי מונע טרם הגרידה. בית החולים ביקש לדחות את התביעה. לאחר משא ומתן בין התביעה לבית החולים, הגיעו הצדדים לידי הסכם פשרה בלי להודות בטענות.

עו"ד סלים: "ניהול תביעות רשלנות רפואית הוא מורכב וההכרעה מהו טיפול רשלני לעיתים קרובות אינה פשוטה. אנו שמחים שגם במקרה זה הצלחנו לקצר הליכים מייגעים וממושכים, ולהבטיח לתובעת פיצוי צודק והולם".

בדוק גם

הרחצה אסורה במקום. מערת אכזיב. צילום כיבוי אש זבולון

אם ובנה ניצלו מטביעה במערת המוות באכזיב

שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של להב איל פינטו, חילצו אמא ובנה שנלכדו בתוך "מערת המוות" …

חגיגה מוקדמת. שחקני אליצור כרמיאל חוגגים את הישארותם בליגת העל בסיום העונה צילומים: אלכס הובר

שרדו וירדו: אליצור כרמיאל ויתרה על ליגת העל

יו"ר האגודה יצחק קפלן, שהזהיר בסיום העונה שעברה כי ללא תקציב ראוי הוא אינו מתכוון להמשיך להחזיק את הקבוצה בליגת העל, מימש השבוע את איומו והחליט: אליצור כרמיאל תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית

תגובה אחת

  1. מזל שהאישה פנתה אל עו"ד רשלנות רפואית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *