בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בית החולים בנהריה טיפל עד כה ב-18 פצועים מהמלחמה בסוריה

בית החולים בנהריה טיפל עד כה ב-18 פצועים מהמלחמה בסוריה

ילדה בת 13, שנפצעה במלחמת האזרחים בסוריה, אושפזה בשבת בבית החולים נהריה. היא הגיעה לבית החולים, כשהיא סובלת מפגיעות קשות בפנים ובגפיים. הילדה נותחה ואושפזה בטיפול נמרץ ילדים. מצבה הוגדר בינוני עד קשה. מיד עם הגעתה, עברה הילדה בדיקות הדמיה מקיפות על מנת לאמוד את אופי החבלות הפנימיות. הצוותים המנוסים באירועים קשים לא נותרו אדישים למראה של הילדה הפצועה.

מנהל הטראומה, ד"ר מיכאל וייס, התייחס למצבה: "הילדה עברה ניתוח מורכב בעקבות שבר פתוח ברגלה ופגיעה בכלי דם. בנוסף, רסיס, שפגע בפניה, גרם לפגיעה באזור העין והלחי. ביד שמאל יש פגיעה מרסיס נוסף. היא צפויה לעבור ניתוחים נוספים ותשהה במחלקה לטיפול נמרץ ילדים". מנהל בית החולים, ד"ר מסעד ברהום: "אנחנו לא מבדילים בין פצוע ופצוע. כל חולה שנכנס בשערי בית החולים הוא קודם כל בן אדם שזקוק לעזרה ולנו יש את הזכות המקצועית והחובה המוסרית להעניק לו את הטיפול הטוב ביותר האפשרי.

טיפול בפצוע סורי בבית החולים נהריה. צילום ארכיון: רוני אלברט, צילום רפואי
טיפול בפצוע סורי בבית החולים נהריה. צילום ארכיון: רוני אלברט, צילום רפואי

לבית החולים נהריה היסטוריה ארוכה של טיפול באזרחים לבנוניים, חיילי צד"ל ובני משפחותיהם וכן של שיתופי פעולה שונים ובינלאומיים שנועדו להציל חיי אדם. אני גאה להיות חלק ממוסד כזה וממערכת בריאות שכזו". מאז ראשית הלחימה בסוריה טופלו בבית החולים נהריה 18 פצועים מהלחימה בסוריה במחלקות הנוירוכירורגיה, טיפול נמרץ, עיניים, פה ולסת, אף אוזן גרון, כירורגיה ואורתופדיה.

בדוק גם

המטרה: לקבל הכרה כגן מוכר ורשמי. חברי "חיים ביחד" צילום: אדריאן הרבשטיין

גן שלנו מה נחמד הוא

ב-2 בספטמבר ייפתח בקיבוץ עברון גן דו לשוני, ראשון מסוגו בחברה הקיבוצית ובגליל המערבי. ילמדו בו שמונה ילדים יהודים מהקיבוץ ושמונה ילדים ערבים מהכפר מזרעה הסמוך. מאחורי היוזמה עומדת עמותה, שחבריה יהודים וערבים, מאמינים שאפשר גם אחרת ושהשלום מתחיל בתוכנו

יוסי זיגלמן (צילום: יח"צ)

זיגלמן תומך בסודאי: "טובת העיר והתושבים לנגד עיניו"

חבר מועצת העיר נהריה, יוסי זיגלמן מסיעת מחר חדש לנהריה בראשות עו"ד אורן סודאי, הודיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *