בית / גליל מערבי / נדל"ן גליל מערבי / 2014: שיא בשיווק קרקעות, גם בצפון

2014: שיא בשיווק קרקעות, גם בצפון

השנה החולפת היוותה שנת שיא בשיווק קרקעות המדינה, כך עולה מנתונים שהוצגו במסיבת עיתונאים שקיימו אנשי משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל קיימו היום מסיבת עיתונאים לסיכום שנת 2014. בשנה האחרונה פורסמו מכרזי קרקע למספר שיא של 50,500 דירות- עלייה של 33.5 אחוז לעומת 2013 אז שווקו כ-37,830 יחידות דיור. כשני שליש מהקרקעות ששווקו ב-2014 היו באזורי הביקוש.

מפילוח הנתונים לפי יישובים בגליל המערבי עולה, כי בשנת 2014 שווקו בנהריה 849 דירות, בעכו 208, במעלות 358, בשלומי 455 ובכרמיאל 787 דירות. בארץ כולה שווקו 50,551 דירות, מהן 4124 בחיפה, בקרית אתא, קרית ביאליק וקרית מוצקין.

"זהו יום חג למדינת ישראל ולאזרחים" הצהיר שר הבינוי ויו"ר רשות מקרקעי ישראל אורי אריאל " בזמן שכולם דיברו על מע"מ אפס ועל מחיר מטרה עשינו עבודת נמלים כדי להגדיל את ההיצע. העבודה הקשה של משרד הבינוי, רשות מקרקעי ישראל וגורמים נוספים פתרו  חסמי בנייה. יש עליה מרשימה באישור תכניות. חזרנו לתכנן בהיקפים גדולים, שילשנו את מספר יחידות הדיור בתכנון והגדלנו את המלאי".

"עבדנו קשה". אנשי משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל . צילום: דוברות משרד הבינוי

לדבריו, "מחירי הקרקעות יורדים. אנחנו מסתכלים על הצרכנים  ולא מעניינים אותנו התקבולים מהקרקע. עד סוף 2015 ישווקו 20,500 יחידות דיור ברחבי הארץ במחירים מוזלים של  20 אחוז  ומעלה לעומת המחיר כיום עם דירות חדשות  ברחבי הארץ. אנחנו שואפים להגיע ל-60 אלף יחידות דיור. זה נראה יומרני מאוד, אבל גם בנוגע ליעד של 2014 חשבו שאנחנו מגזימים, והנה סיימנו את השנה ב-50,500 יחידות דיור".

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל אמר: "מצאנו את הנוסחה לפתרון מצוקת הדיור. יש פתרונות לחסמים, הגדלנו והחזרנו את התכנון ובעיקר הבטחנו שיש לנו סחורה במחסנים גם לשנים הבאות, והסכמי הגג מביאים תוצאות. הרשויות מקבלים תמריצים שונים בעקבות הגדלת היתרי הבנייה".

שלמה בן אליהו מנכ"ל משרד הבינוי מסביר: " במכרז מחיר מטרה אנחנו קובעים את מחיר הדירה. בכל מקום שערך הקרקע הוא מעל ל-60 אלף שקל ליחידת דיור היא תשווק במחיר מטרה. אנחנו נשווק הרבה ובכל מקום שנוכל ומתכוונים להרחיב את התכנית לפריפריה".

בדוק גם

אלשיך, השר ארן, ולנקרי (צילום דוברות המשטרה)

עכו צפויה לרשום זינוק נדל"ני ב-2018

עכו סומנה כעיר שצפויה לעשות קפיצת מדרגה נדל"נית ב-2018, זאת לפי בדיקה שערכה שמאית המקרקעין …

יוקרה. פרויקט כרמים (הדמית מחשב)

עשור של הצלחות עם הפנים קדימה לפרויקט כרמים בכפר תבור

קבוצת חנן מור, מחברות הנדל"ן הצומחות בישראל, מפתחת את שכונת כרמים, אחת השכונות בעלות התשתיות והמראות היפים ביותר באזור הגליל התחתון 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *